Novinky

Výrobní vada proměnila iPhone 11 Pro v unikát za tisíce dolarů

iPhone 11 Pro je i dnes poměrná žádaným zbožím. Rozhodně nepůsobí jako obstarožní zařízení, naopak jde stále o velmi výkonný smartphone, který je však možné pořídit levněji než novotou nablýskaný iPhone 12 Pro. Pro minimálně jeden iPhone 11 Pro to ale neplatí. Nedávno se totiž prodal za 2 700 dolarů, což je 2,7násobek původní pořizovací ceny přístroje. Důvodem je vlastně výrobní vada. Minimálně jeden iPhone 11 Pro má totiž trochu posunuté zadní logo. Díky tomu jej dnes sběratelé mohou považovat za raritu.

https://twitter.com/archiveinternal/status/1380511781131550722

Unikátní kousek má skutečně zadní jablečné logo lehce nakřivo, což příliš esteticky nepůsobí. Twitterový účet Internal Archive, který obvykle do světa pouští obrázky utajovaných prototypů, k tomuto iPhonu uvedl, že pravděpodobně jde o jeden exemplář z 100 milionů kusů. To je také důvod, proč se tento konkrétní kus prodal za mnohem více než činí jeho rozumná zůstatková cena. Zmetky z výrobních linek společností, které iPhony pro Apple vyrábí, nejspíše docela pravidelně sjíždí. Překvapivé je tak spíše to, že se tento kus dostal do prodeje.

Oficiální podpora Linuxu na čipset M1 je za rohem. Kdy ji můžeme očekávat?

K tomu dochází jen ve skutečně velmi vzácných případech. Něco podobného se stalo třeba v roce 2015, kdy se na trh dostala tehdejší žhavá novinka iPad Pro. Jeden kus měl kroužek čtečky Touch ID ve zlaté barvě, avšak stříbrná záda. Taková kombinace se oficiálně nevyráběla. Z iPadu se tak stal naprostý unikát. Ač jde o zdánlivě nepodstatný detail, který by nejspíše většina z nás minimálně na poprvé přehlédla, přes výrobní kontroly se takový kus nikdy neměl k zákazníkovi dostat. 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button