Aktuality

Vylepšených AirPods se dočkáme začátkem roku 2019. Nová generace přijde v roce 2020

Analytik Ming-Chi Kuo, který má na svém kontě několik úniků, které se postupem času potvrdily, se vyjádřil ohledně budoucích generací sluchátek AirPods. 

Bezdrátová sluchátka AirPods jsou mezi uživateli velice populární a Apple si je tohoto fenoménu vědom. První generace je s námi již téměř 2 roky a logicky se tak dočkáme nových modelů. První z nich by měl přijít hned za pár měsíců – konkrétně na začátku roku 2019. 

Bude se jednat o mírně vylepšené AirPods 1. generace, jen s tím rozdílem, že nabíjecí pouzdro bude podporovat bezdrátové nabíjení. Sluchátka by sama o sobě neměla být vylepšena a novinkou tak bude jen pouzdro, které by mělo mít diodu, upozorňující na stav sluchátek na přední straně a nikoli uvnitř pouzdra, jak je to u aktuální generace. Stejně tak se změní konstrukce zavíracího pantu.

Pozitivní zpráva je, že pouzdro pro 2. generaci AirPods by mělo být kompatibilní i s aktuální generací sluchátek. Pokud byste tedy chtěli nabíjet vaše aktuální AirPody bezdrátově, stačilo by jen dokoupit nové pouzdro.

Na čem máme nabíjet?

Otázka také je, na čem budeme vylepšená AirPods nabíjet. Po bezdrátové nabíječce AirPower se slehla zem a Apple dělá, jako by ji nikdy neuvedl. Pokud nevíte, o čem je řeč, tak Apple 12. září 2017 ukázal bezdrátovou nabíječku AirPower, která podporovala až tři zařízení. Kouzlo nabíječky spočívalo v tom, že zařízení obsahovalo mnoho nabíjecích cívek a tak by mělo být jedno, kam iPhone, Apple Watch či AirPods položíte – vždy by se mělo vše dobíjet. Původně měla být AirPower dostupná během několika měsíců, ale bohužel jsme se ji ještě nedočkali a nic nenasvědčuje tomu, že se ji během následujících týdnů či měsíců dočkáme.

Zajímavé také je, že už tehdy, tj. před rokem, jsme viděli nabíjecí pouzdro pro AirPods. Je tedy dost pravděpodobné, že Apple má již nabíjecí pouzdro pro AirPods hotové a čeká se jen na uvedení AirPower.

AirPods 2 v roce 2020

Většího technologického skoku bychom se měli dočkat až v roce 2020, kdy by měl Apple uvést zcela nová sluchátka AirPods 2. O nich se bohužel nic zajímavého neví, ale můžeme předpokládat, že do nich Apple integruje různé funkce a senzory, které budou měřit aktivitu a sledovat naše zdraví. Teoreticky můžeme ve sluchátkách nalézt senzor pro měření srdečního tepu, nebo třeba teploměr, který bude měřit tělesnou teplotu. 

Dá se také předpokládat přítomnost vylepšeného čipu W1, který je v aktuální generaci.

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close