Novinky

Vylepšený fotoaparát, A15 a podpora 5G. Jaké novinky přinese další iPad Air?

Příchod nového roku je za námi a někteří Apple fanoušci již netrpělivě vyhlíží jaro. Právě tohle roční období nám přináší nálož prvních jablečných novinek. V souvislosti s jarní keynote tak poskytly, dle všeho spolehlivé, čínské zdroje informace o chystaných produktech.

Letos je ve hře už pátá generace iPadu Air. Ten by měl podle předpokladů přijít ve stejném barevném kabátku jako jeho předchůdce. Chybět by neměla třeba pastelově zelená nebo jemně růžová. Designová linie ve stylu ostrých hran zůstane  zachována, stejně jako Touch ID v zamykacím tlačítku a nasazení USB-C konektoru.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Co ovšem nezůstane stejné, je výpočetní výkon. Ten by se měl už tradičně posunout o krok dál. Zajistit by to měl opět o třídu lepší procesor A15. Další změnou schovanou pod pokličkou by měla být podpora pro fungování v sítích páté generace. Zásadní zvrat by se mohl odehrát na poli předního fotoaparátu. Nově se totiž bude jednat o 12Mpx ultra-širokoúhlý snímač s podporou funkce Center stage, kterou můžeme znát z loňské palety iPadů. Naopak zadní fotoaparát zůstane beze změny.

Suma sumárum se bude jednat spíše o evoluční kroky a iPad Air půjde částečně ve šlépějích bratříčka Mini. To podle mého názoru dává smysl. iPad Air je totiž skvělým kouskem hardwaru, a to především v poměru cena/výkon. Pokud si nová generace udrží příznivou cenu, stane z něj opět jeden z nejoblíbenějších tabletů na trhu.

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button