Novinky

Vybrané modely Apple Watch Series 9 budou prvními Apple produkty vyrobenými pomocí 3D tisku

Již delší dobu se spekuluje o tom, že Apple usilovně zkoumá možnosti 3D tisku při výrobě hardwaru. Podle nejnovějších zpráv to navíc vypadá, že výsledky této snahy pocítíme opravdu brzy. Údajně nejde pouze o myšlenku v hlavách inženýrů, leč Apple hodlá využít 3D tisk u některých modelů Apple Watch Series 9, jejichž odhalení se odehraje již 12. září.

Nová technika výroby předznamenává zásadní změnu ve způsobu, jakým cupertinský gigant hodlá vyrábět své budoucí produkty. Podle osob obeznámených s touto záležitostí má díky 3D tisku odpadnou nutnost frézovat tvar finálního výrobku z jednoho velkého kusu kovu. Přechod na nový proce má zároveň zvýšit rychlost montáže a zároveň snížit dopad na životní prostředí.

Zpráva dále popisuje, že Apple využívá proces známý jako Binder Jetting. Ten si můžeme představit tak, že tisk se provádí pomocí speciální práškové látky, která následně prochází procesem spékání. Další fáze zahrnuje tlakové lisování materiálu do podoby, která připomíná tradiční ocel. K docílení přesného designu se všemi otvory a výřezy se pak využívá detailní frézování stejně jako u konvenčního postupu výroby.

Apple Watch Ultra na ruce
foto: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Apple využije 3D tisk pouze u některých modelů Apple Watch

Zdroj této zprávy zdůrazňuje, že ne všechny modely Apple Watch Series 9 budou vyráběny tímto způsobem. Očekává se, že produkce využívající 3D tisk se omezí pouze na vybrané modely hodinek s pouzdrem z nerezové oceli. Ještě před několika týdny se hovořilo o tom, že obdobným způsobem bude vyráběn také model Apple Watch Ultra 2. Mark Gurman z agentury Bloomberg ale uvádí, že modelová řada Apple Watch Ultra si tento proces masové výroby osvojí nejdříve v příštím roce.

Co se týče samotných Apple Watch Series 9, tak krom výše zmíněného úniku nic moc dalšího nevíme. Z toho lze vydedukovat, že další generace hodinek bude představovat pouze mírnou evoluci. Hlavní novinky by se měly smrknout do nových barevných variant a použití výkonnějšího procesoru. Nový čipset má být sice energeticky úspornější, ovšem z hlediska výdrže se pravděpodobně nic zásadního nestane.

Těšíte se na Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra, a čím by vám Apple v jejich případě udělal největší radost? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button