Novinky

Ve jménu nižších nákladů a rychlejší výroby. Apple Watch Ultra 2 dostanou díly vyrobené pomocí 3D tisku

Cílem každého výrobce je co možná nejefektivnější produkce. A je úplně jedno, jestli jde o výrobu spotřební elektroniky nebo igelitových pytlíků do koše. Vyšší efektivita totiž zpravidla představuje zrychlení výrobních procesů a nižší náklady. V případě Applu to můžeme pozorovat zejména u designu, který se snaží u většiny modelových řad držet klidně i několik let v řadě. Další možností, jak zefektivnit výrobu, je nasazení pokročilých metod, jakou je například technologie 3D tisku. 

Podle dobře informovaného analytika Ming-Chi Ku to mají být Apple Watch Ultra 2. generace, u nichž má Apple použít 3D tisk pro výrobu některých mechanických částí. Začátkem letošního roku jste mohli zaslechnout, že nástupce Apple Watch Ultra dostanou o něco větší displej, respektive úhlopříčka má narůst o zhruba 10 procent. Z velké části má ovšem jít pouze o mírnou aktualizaci, která z pohledu funkcí nepřinese nic převratného.

Nové Apple Watch Ultra 2 mají dorazit na podzim letošního roku. S ohledem na vlažné toky spekulací to ale vypadá, že uživatelé stále aktuálního modelu můžou být celkem v klidu. Kromě větší obrazovky můžeme nejspíše počítat pouze s vyladěním stávajících vlastností. Automaticky se nabízí lepší výdrž, která bude zřejmě souviset s implementací micro-OLED displeje.

Apple Watch Ultra

Tisknout se budou mechanické části

Zpátky ale k původní zprávě. Její zdroj tvrdí, že Apple plánuje začlenit do procesu výroby 3D tisk. Konkrétně má jít o technologii, díky níž půjde tisknout titanové části. Těmi mohou být například boční tlačítka či otočná korunka. Technologie 3D tisku z titanu je poměrně mladá, nicméně již několikrát dokázala, že nabízí velmi přesvědčivé výsledky.

Pomocí adaptivního 3D tisku se daří vyrábět ty nejpevnější titanové slitiny, které jsou v tahu až šestkrát pevnější než čistý titan. Apple s nejvyšší pravděpodobností použije o něco konvenčnější (třeba nás ale překvapí, kdo ví…) metody, což ovšem nijak nesnižuje celkovou hodnotu zvoleného přístupu. Díky 3D tisku může značně urychlit celou produkci a zároveň snížit výrobní náklady. A to si řekněme na rovinu, oba tyto aspekty ocení jak vývojové týmy v čele s vedením firmy tak i majoritní akcionáři.

Patříte mezi majitele Apple Watch Ultra, a co očekáváte od dalšího modelu? Dejte nám vědět v diskuzi.

Zdroj
9to5mac

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button