Novinky

Další generace Apple Watch Ultra dostane o 10 % větší displej. Jak toho Apple hodlá dosáhnout?

Apple Watch Ultra mají aktuálně největší displej ze všech chytrých hodinek s logem Apple. Nejnovější zprávy ovšem naznačují, že výrobce pracuje na nástupci, který nabídne ještě o něco větší zobrazovač. S touto informací přišla jako první redakce webu DigiTimes s odvoláním na dodavatelské řetězce.

Zákulisní pohled se točí kolem plánovaného přechodu na nový typ micro-LED displejů, které si Apple sám vyvíjí. Chystaný tranfer na novou zobrazovací technologii se má postupně promítnout do téměř všech produktových kategorií a to včetně Apple Watch. Na to navazuje další část spekulace, podle níž mají připravované verze Apple Watch Ultra (recenze) dostat o 10 % větší zobrazovací plochu.

Apple Watch Ultra mají v současné době 1,93“ displej, což by znamenalo, že další generace by dostala do vínku zobrazovací panel s úhlopříčkou 2,1 palce. Zde se však zároveň nabízí otázka, jakým způsobem hodlá Apple docílit většího displeje. Buď půjde cestou tenčích rámečků, nebo zvětší samotné tělo hodinek. S nejvyšší pravděpodobností půjde o kombinace obou zmíněných možností. Výraznější zvětšení pouzdra by totiž znamenalo horší ergonomii, jelikož už současná verze není pohodlná všem skupinám uživatelů.

Apple Watch Ultra

Možná si nyní říkáte, proč Apple tolik touží po novém typu displejů. Avizované micro-LED panely jsou v současné době extrémně drahé na výrobu a nabízí podobné zobrazovací vlastnosti jako OLED. Micro-LED displeje však mají obrovský potenciál, jelikož jde o technologii, kterou lze využít napříč celým spektrem spotřební elektroniky. Ať jde o chytré hodinky, brýle pro rozšířenou či virtuální realitu, smartphony, počítače a tablety, tak micro-LED panely se v těchto aplikacích jeví jako ta nejlepší technologie pro zobrazování obsahu. Apple však na vývoji micro-LED displejů stále pracuje, respektive nemá výrobní procesy optimalizované do té míry, aby mohl rozjet sériovou výrobu. Apple Watch Ultra s tímto typem panelu se proto mají objevit až v příštím roce.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button