Novinky

Vstane 12” MacBook z mrtvých? Apple zvažuje jeho vzkříšení

Apple možná obnoví nejmenší model MacBooku. Jeho nástupce se dočkáme nejdříve koncem roku.

Je to téměř osm let, co byl v roce 2015 uveden 12” MacBook (recenze zde). Silnou stránkou tohoto zařízení byly bezpochyby kompaktní rozměry v podobě velmi tenkého profilu a nízké hmotnosti. Bohužel po dvou letech od uvedení se Apple rozhodl, že Macbook přestane vyrábět. To by se však mohlo v dohledné době změnit.

Pokud se aktivně zajímáte o dění kolem Applu, možná vám neunikly opakované spekulace o možném nástupci výše zmíněného modelu. Některé zdroje naznačovaly jeho příchod v loňském roce, ty poslední zmiňují konec tohoto, případně první kvartál roku 2024. Nedávný příspěvek na korejské sociální síti, napojený na dodavatelské řetězce v Taiwanu, naznačuje možné přípravy na vzkříšení vůbec nejmenšího MacBooku. Dle citace uvedených zdrojů se momentálně pracuje na přípravě potřebných komponent pro finální verzi zařízení. Kompletního rozuzlení a odpovědí bychom se měli dočkat v druhé polovině tohoto roku. 

Samotný Apple má pochybnosti

Sluší se dodat, že osudem 12” MacBooku si není jistý ani Apple. V Cupertinu dle všeho zvažují, zda trh disponuje dostatečným množstvím potencionálních zájemců. Na druhou stranu jsme nedávno byli svědky podobné situace, kdy Apple, i přes svá slova, obnovil prodej dříve zavrženého Homepodu.

Zdroj: Apple

Při pohledu na specifikace posledního 12” MacBooku je jasné, že se od doby jeho uvedení událo ve světě výpočetní techniky opravdu mnoho. Jsem si celkem jistý, že kombinací moderního zpracování kompaktního těla a nasazení výkonného čipu z rodiny Apple Silicon M(x), by takové zařízení zaujalo oko nejednoho milovníka mobilních zařízení. Ostatně byl to právě nepříliš oslnivý výkon a sebevědomě nastavená cenovka, která představovala největší problémy této modelové řady.

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button