AktualityiOSNovinkyWatch

Volvo jde s dobou: Aplikace pro Apple Watch zvládne ovládat palubní funkce vozu

Asi každý již někdy poznal situaci, kdy zaparkoval svůj automobil a po pár desítkách minut si uvědomil, že zapomněl zamknou či nechal stažená okna. Pokud nejste od vozu daleko, není problém se vrátit a vše překontrolovat, ale co když už sedíte například v kině, nebo na jednání? V podobných momentech přijde vhod aplikace pro Apple Watch, kterou chystá automobilka Volvo. Ta je založena na vlastní platformě On Call, která byla původně vyvinuta pro bezpečnostní a lokalizační služby v případě kolize.

Volvo On Call app in the Apple Watch

Nová aplikace zpřístupní majitelům aktuálním modelům značky zkontrolovat základní informace o voze, nebo na dálku ovládat zámky dveří. Další příjemnou funkcí je nastavení klimatizace, zobrazení stavu paliva v nádrži, nebo zobrazení polohy v mapových podkladech. Volvo se tak připojuje k dalším značkám, které se rozhodli jít s dobou a nabídnout svým zákazníkům chytré propojení autmobilu a mobilní elektroniky. K oficiálnímu uvolnění aplikace pro Apple Watch má dojít v horizontu následujících několika týdnů.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button