AktualityNovinkyWatch

Volkswagen představil vlastní aplikaci pro Apple Watch

Před několika dny jsme vás informovali o příchodu nové aplikace pro Apple Watch sloužící k dálkové správě elektromobilu Tesla Model S. K americkému výrobci se hodlá přidat německý koncern Volkswagen, který oznámil vlastní řešení pro jablečné hodinky. Aktualizovaná verze nabídne možnost sledování pozice automobilu v mapových podkladech, ovládání automatické klimatizace a v případě elektricky poháněných modelů zobrazí zbývající energii v akumulátorech. Mezi další propagované funkce patří upozornění na překročení předem nadefinované rychlosti. Tato nabídka je převážně určena rodičům, kteří svého plechového miláčka půjčují svým ratolestem a zároveň dbají na jejich bezpečnost.

vw-app
Ukázka rozhraní nové aplikace od německého koncernu Volkswagen

S masovějším rozšířením Apple Watch lze očekávat, že podobný trend převezmou i další automobilky. VW se při prezentaci pochlubilo výhledovým plánem pro nadcházející modelové řady. Od roku 2016 se majitelé vozů Volkswagen můžou těšit na možnost odemykání za pomoci Apple Watch. V následujících letech se dá s jistotou očekávat, že propojení mobilní elektroniky a automobilů se bude stále více prohlubovat. Za pět či deset let už možná nebudeme u sebe nosit klíče ani peněženku, jelikož všechny funkce obstará jediné zařízení.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button