Novinky

Vision Pro s úsporným balíčkem. Víme, o jaké funkce přijde dostupnější model

Zatímco se Apple připravuje na zahájení prodeje náhlavní soupravy Vision Pro, jeho produktové týmy již nějakou dobu pracují na další iteraci tohoto produktu. Hlavním cílem je vyvinout zařízení, které bude levnější na výrobu a tím pádem dostupnější širší skupině uživatelů. 

Vedení společnosti se údajně shodlo na tom, že ideální cenová hladina by se měla pohybovat v rozmezí od 1 500 do 2 000 amerických dolarů. Mark Gurman z agentury Bloomberg na toto konto dodává, že inženýři už mají jasno v tom, jak docílit toho, aby další brýle pro rozšířenou a virtuální realitu nebyly tak drahé jako Vision Pro.

Úsporný balíček má obsahovat odstranění funkce EyeSight, která využívá vnější OLED displej k vykreslování výrazů obličeje ostatním lidem. EyeSight totiž představuje prvek, který uživateli zařízení nepřináší téměř žádný zážitek, takže představuje ideálního kandidáta na odstranění z levnější varianty. V zásadě pomáhá pouze ostatním lidem navázat oční kontakt s uživatelem, který má soupravu nasazenou na hlavě a zároveň se dívá prostřednictvím kamer do „vnějšího“ světa kolem sebe.

Levnější verze přijde o oční kontakt

Trojrozměrné promítání části obličeje a očí obstarává zakřivený OLED displej, který je orámován lentikulárním sklem napomáhajícím vytvářet iluzi hloubky. Systém ve Vision Pro k tomu nepřetržitě sleduje svou polohu vůči druhé osobě v místnosti a vykresluje odpovídající perspektivu očí svého uživatele. Je tedy zřejmé, že tyto pokročilé technologie něco stojí a zásadním stylem ovlivňují, koncovou cenu Vision Pro.

Odstranění Eye Sight z dostupnější verze soupravy tak může představovat zajímavý kompromis, jak zařízení udělat cenově dostupnějším. Pokud bude uživatel používat brýle v místnosti bez ostatních lidí, prakticky o nic nepřijde. Další část úspor se má promítnout do menšího počtu kamer a senzorů. 

Kromě levnější verze má Apple údajně vyvíjet také druhou generaci špičkově vybaveného modelu Vision Pro. V jeho případě se vývojový tým soustředí na hledání způsobů, jak headset učinit pohodlnějším na nošení.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button