Novinky

Vision Pro používá unikátní typ operační paměti. V porovnání s konkurencí nabízí dvojnásobný výkon

Co nejnižší možná latence hraje klíčovou roli u každé náhlavní soupravy pro smíšenou realitu, která kombinuje reálné prostředí s digitálním překryvem. Vývojáři Applu si pochopitelně tento fakt dobře uvědomují a jejich headset Vision Pro vybavili čipem R1, který zpracovává vstupy ze všech kamer a senzorů.

Díky nejnovější zprávě pocházející z dodavatelských řetězců se navíc dozvídáme další podrobnosti o čipsetu R1, který se tak ukazuje jako zásadní komponenta Vision Pro. Apple si dal záležet už na samotném návrhu, jelikož součástí R1 čipu je extrémně rychlý paměťový modul, který si v Cupertinu vyvinuli přesně na míru daným potřebám. Celý čipset má údajně nabízet zhruba dvojnásobný výkon v porovnání s tím, co umožňují tradičně používaná řešení.

Čip R1 funguje v tandemu s procesorem M2, který lze nalézt také v nejnovějších počítačích Mac. Když se podíváme na parametry celého komba, tak je naprosto evidentní, že Vision Pro je extrémně výkonná bestie.

Pokud jde o samotný čip R1, ten zpracovává dat z těchto vstupů:

  • 12 kamer
  • 6 mikrofonů
  • 5 senzorů

Nasbíraná data pak čip používá pro:

  • sledování pohybů hlavy
  • sledování očí
  • 3D mapování okolí
  • sledování rukou

Na míru vyvinutá RAM

Tyto informace nám říkají, že čip R1 je zodpovědný za to, aby mezi pohyby hlavy, očí a zobrazovaným obsahem nebyla znatelná prodleva. Zdroj zprávy dále uvádí, že jedním z tajemství v rychlosti zpracování je na zakázku navržená operační paměť. Za vývojem tohoto modulu údajně stojí společnost SK hynix, která Applu dodala 1-gigabitovou paměť typu DRAM.

Tento typ modulu má osmkrát vyšší počet vstupních a výstupních pinů. V zásadě jde o typ čipů, které se označují jako Low Latency Wide IO. Podle dalších odborníků z odvětví paměťových modulů se jedná o zbrusu nový design, která kombinuje pokročilé napojení k čipové sadě, která se pak chová jako jeden extrémně rychlý celek.

Pro úplnost je vhodné dodat, že společnost SK hynix je druhým největším výrobcem paměťových modulů na světě a zároveň bude jediným dodavatelem výše zmíněných pamětí pro Apple Vision Pro.

Zdroj
koreaherald

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button