Novinky

Virtuální server – pohodlná služba jako dělaná pro firmy a provozovatele webů

Už jste slyšeli o virtuálním serveru? Pokud jste firma nebo provozovatel webových stránek, možná byste měli zpozornět. Virtuální server je totiž velmi užitečná služba, která vám může ušetřit spousty starostí. Pojďme si výhody VPS rozebrat podrobněji. Virtuální server je v podstatě virtuálním jen pro vás jako konečného uživatele. Hardware jako takový samozřejmě existuje. Trik je ale v tom, že vy jej nikdy nemusíte na vlastní oči spatřit a přesto těžit z jeho výkonu. Cloudové služby zkrátka hýbou světem, tak proč tento fenomén nevyužít i pro pronájem vlastního serveru.

Když už jsme u vlastního serveru, ten by si nejspíše přálo vlastnit mnoho firem i jednotlivců. Jeho provoz je ale velmi drahý, stejně jako samotné pořízení. Nikomu asi nemusíme připomínat, jak rychle elektronika stárne. Pro servery to samozřejmě platí také. Realita je proto taková, že pořizování serveru může být zajímavé jen pro skutečně velké firmy. A věřte, že i ty často využívají služeb poskytovatelů virtuálních služeb. Svá data v cloudu má ale například i americká zpravodajská služba CIA. Tento fakt může sloužit jako nepřímé potvrzení toho, že moderní cloudové služby jsou velmi bezpečné. Běžná česká firma se tedy skutečně nemusí bát toho, že by svá data uložila na servery externí společnosti.

Po letech klidu zase přituhuje. Apple a Microsoft čeká boj o vládce rozšířené reality

A k čemu firmy virtuální servery konkrétně využívají? Například zde instalují firemní software, ke kterému musí mít přístup více pracovníků. Na virtuálním serveru může běžet Windows, takže zde můžete nainstalovat prakticky cokoliv. VPS hosting je výborný mimo jiné také pro provoz webových stránek. Na rozdíl od klasického webhostingu totiž klient získá jasně definovaný výkon. Díky tomu se nemůže stát, že by webové stránky zpomaloval provoz na jiných webech běžících na stejném serveru. Virtuální server si můžete za nejlepší možné ceny objednat i společnosti Faster CZ. 

 

PR článek

Tento text obsahuje prvky reklamního sdělení - PR článek. V případě zájmu o spolupráci či publikaci PR obsahu nás můžete kontaktovat na e-mailu: admin@ceskymac.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button