Novinky

ViewSonic uvedl tři nové monitory s mini-LED technologií. Na své si přijdou hráči i profesionální uživatelé

Společnost ViewSonic představila tři zbrusu nové monitory s mini-LED technologií. Novinky míří primárně na hráčskou komunitu, ovšem jejich parametry z nich činí zajímavé kousky, které se hodí pro práci s multimédii. První monitor s označením ELITE XG272G-2K disponuje 27“ úhlopříčkou s QHD rozlišením a 300Hz obnovovací frekvencí. Další výbava zahrnuje podporu NVIDIA G-SYNC ULTIMATE a 95% pokrytí barevného gamutu DCI-P3. V tomto případě se jedná o čistokrevné herní nářadíčko, které zaujme především vášnivé hráče, kteří dokážou naplno využít potenciál extrémně rychlého panelu.

O něco zajímavěji působí model ELITE XG321UG, který při 32“ úhlopříčce nabídne 4K rozlišení, 3ms odezvu, podporu VESA DisplayHDR 1400 a 144Hz obnovovací frekvenci. Kromě hraní však velmi dobře poslouží také pro práci, jelikož zde nechybí 99% pokrytí barevného prostoru Adobe RGB a schopnost zobrazovat 10bitové barvy.

Foto: ViewSonic

Doslova luxusně pak působí poslední novinka ELITE XG341C-2K. V tomto případě jde o 34“ monitor s poměrem stran 21:9 a WQHD rozlišením. Stejně jako oba předchozí modely i tento kousek se pyšní mini-LED technologií. Podsvícení zde zajišťuje 1 152 samostatných zón. Odezva panelu je 1 ms, obnovovací frekvence pak činí 165 Hz, respektive 200 Hz po přetaktování. Díky svítivost až 1 400 nitů lze očekávat velmi zajímavé výsledky jak při hraní her tak i sledování HDR videí. S ohledem na úhlopříčku zde výrobce sáhl po zakřiveném panelu s poloměrem 1500 R, který se může dále pochlubit 97% barevným gamutem DCI-P3. Bohatá je také konektorová výbava, která zahrnuje HDMI 2.1 a USB-C schopné přenášet obraz i data. Monitory s poměrem stran 21:9 jsou čím dál více oblíbenějším artiklem u videotvůrců, jelikož nabízí mnohem více prostoru než konvenční modely s poměrem 16:9.

Modely Elite XG321UG a EliteXG341-2K se objeví na tuzemském trhu v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku, s dostupností XG272G-2K se počítá až ve třetím čtvrtletí. Pokud vás zajímá cena, tak tu ViewSonic prozatím tají, nicméně s ohledem na použitou výbavu lze předpokládat, že o lidové kousky rozhodně nepůjde.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button