Novinky

Video: jak dopadne iPhone 6s ve srovnávacím drop testu s vlajkovou lodí od Samsungu?

Na internetu se objevilo nové video, ve kterém můžeme vidět srovnání telefonů Samsung Galaxy Note 7 a iPhone 6s. Jedná se o jakýsi drop test, kde se porovnává, který telefon jako první nevydrží všemožné pády z výšky. Test se skládá ze čtyř kol plus jednoho bonusového a oba telefony byly pouštěny ze stejné výšky, a to jednoho metru ze speciálního přístroje určeného k těmto odolnostním testům.

V prvním kole se oba telefony pustily tak, aby dopadly zády na zem. Dle očekávání, kovová záda iPhonu 6s neutrpěla víceméně žádné škody. Naopak Samsung Galaxy Note 7 na tom byl se svými skleněnými zády o něco hůře, a to zejména v rozích telefonu. Škody nebyly nijak velké, jednalo se o drobné popraskání, ale i tak utrpěl na kráse. Napodruhé čelily telefony pádu na spodní hranu telefonu a při prozkoumání bylo patrné, že opět dopadl hůře model od Samsungu. Na zádech přibylo daleko více patrnějších prasklin, kterým přispělo poškození rohů z předchozího pádu. IPhone opět utrpěl jen drobné škody a jinak si oba telefony i po tomto pádu vedly docela dobře i po funkční stránce.

Samsung-Galaxy-Note-7-vs-Apple-iPhone-6s-Plus-first-look-13-840x473

V třetím testu byly přístroje shozeny na boční hranu a ve výsledku dopadly oba srovnatelně jen s malými škrábanci. I to svědčí o kvalitě zpracování obou zařízení. V poslední fázi se telefony pustily na zem displejem dolů a jednalo se tak o nejobávanější pád doposud. Jak už to u takových pádů bývá zvykem, oba telefony skončily s mnohačetnými prasklinami. Galaxy Note 7, který měl na displeji ochranné sklo Gorilla Glass 5, utrpěl nejvíce prasklin v pravém dolním rohu, zato iPhone 6s jich utrpěl o něco více. Jak dopadly telefony po funkční stránce společně s celým testem i jeho celkové výsledky můžete vidět níže a zhodnotit tak na vlastní oči.

Zdroj

Štítky

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close