Novinky

Ví Harvard něco, co my ne? Univerzita rozprodala akcie Applu za 100 milionů dolarů

Akcie Applu v roce 2019 docela slušně rostou. Ani tento fakt ovšem věhlasnou Hardvarskou univerzitu nepřesvědčil k tomu, aby si podíly výrobce počítačů ponechala. Místo toho harvardský investiční fond akcie Applu ve velkém prodává. Harvard Management Company je největší univerzitní akciový fond na světě a stará se o investiční portfolio prestižní univerzity, jehož hodnota se počítá na jednu miliardu dolarů.

 

Jen akcií AAPL fond držel za 100 milionů dolarů. To však platilo pouze do poloviny roku 2019. Teď totiž Harvard všechny akcie rozprodal. Místo toho začal univerzitní fond nakupovat akcie Facebooku. Provozovatel celosvětově největší sociální sítě byl mimochodem založen právě harvardskými studenty. Sentiment k bývalým absolventům je ale sotva důvod k tomu, aby Harvard do Facebooku tak masivně investoval.

Disketa podepsaná Stevem Jobsem míří do aukce. Její odhadovaná cena je zhruba 174 000 Kč

Zatímco v polovině roku 2019 vlastnil Harvard Management Company akcie Facebooku v hodnotě 32 milionů dolarů, dnes už je to 400 milionů dolarů. Harvardské investiční portfolio má hodnotu 1,07 miliardy dolarů. 40 procent tedy leží v akciích Facebooku. Kromě Applu škola prodala také podíly v Microsoftu a Alphabetu, tedy mateřské společnosti Googlu.Takto obrovská důvěra Harvardu ve Facebook je přinejmenším velmi zajímavá. V mediálním prostředí v posledních dvou letech Facebook vykreslován jako společnost, do které by se investoři hrnout neměli. Firma Marka Zuckerberga má po kauze Cambrigde Analytika tak trochu pošramocenou pověst. Nabízí se tak otázka, zda analytici na Harvardu nemají informace, které jsou pro veřejnost tajné.

Zdroj
CultOfMac
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close