Novinky

Disketa podepsaná Stevem Jobsem míří do aukce. Její odhadovaná cena je zhruba 174 000 Kč

Steve Jobs, ikona jablečného světa a člověk s velkými ambicemi. Bez pochyby se zasloužil o obrovský posun v technologickém světě a změnil vnímání techniky jako takové. Není tak divu, že o předměty nesoucí jeho autogram, je pořádný zájem. Zvlášť když přihlédneme k faktu, že právě rozdávání podpisů nepatřilo mezi Jobsovi oblíbené aktivity, a získat ho tedy nebylo vůbec snadné. Častokrát jsou tyto předměty vkládány do různých aukcí, ve kterých se dokážou vyšplhat do astronomických částek.

Výjimku jistě nebude tvořit ani Jobsem podepsaná disketa, určená pro jeden z prvních stolních počítačů (Macintosh) od Applu vůbec. Ta se objevila na aukčním portálu RR Auction. Podle slov aukčního webu je disketa ve výborném stavu, a jedná se tak o výstavní kousek obohacený o cenný podpis samotného Steva Jobse.

Pokud byste i vy dostali chuť vystavit si tenhle cenný kousek historie za rámeček, máte šanci. Aukce je momentálně aktivní. Rozbijte své prasátko, připravte si kreditní karty a začněte přihazovat. Ale pozor, cena tohoto kousku se odhaduje na 7 500 dolarů, v přepočtu jde zhruba o 174 000 Kč.

Zdroj
9to5mac

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button