Novinky

Stejné pokrytí jako u AirTags? Konkurenční Tile chystá rozšířit svou síť za pomoci technologie od Amazonu

Na poslední dubnové keynote bylo představeno nové lokalizační zařízení, Apple AirTag (recenze). Tento chytrý lokalizátor nabízí možnost sledování osobních věcí skrze aplikaci Najít, která slouží také ke sledování polohy přátel, či dalších Apple zařízení. Uvedení tohoto nového produktu samozřejmě znamená poměrně velkou konkurenci pro již existující lokalizátory, jako například produkty od značky Tile. Výrobce těchto lokalizátorů se ovšem rozhodl hbitě zareagovat a oznámil spolupráci s Amazonem, s cílem integrovat do lokalizátorů technologii Amazon Sidewalk.

Zdroj: Cyrill

Amazon Sidewalk je síť zařízení, která má za úkol zlepšovat či rozširovat internetové připojení produktů jako například chytrého zvonku Ring, či chytrého reproduktoru Amazon Echo. Integrace této technologie do zařízení Tile nabídne rozšíření celé sítě, a tedy ještě spolehlivější určení polohy. Další novinka, kterou tato spolupráce přinese, je podpora asistentky Amazon Alexa. Uživatele tak budou moci vyslovit jednoduchý povel, který ihned odstartuje proces lokalizace.

Zdroj: Tile

Společnost Tile si tímto krokem jistě polepší k rozšíření lokalizační sítě, jestli ale bude srovnatelná pokrytím Applu, není v tuto chvíli vůbec jisté. Apple pro určení polohy totiž používá síť, kterou poskytují ostatní Apple zařízení a dohromady ji tvoří stovky miliónů produktů. Lokalizátory Tile začnou sítě Amazon Sidewalk využívat 16 června.

Štítky

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close