Novinky

Elon Musk slibuje, že rychlost připojení přes Starlink naroste do konce roku na 300 Mbps

Americká firma SpaceX pracuje od roku 2015 na projektu, který nese jméno Starlink. Tento ambiciózní projekt má za úkol poskytnout rychlý a spolehlivý internet po celé Zeměkouli. To představuje značný benefit pro obyvatele míst, kde je slabý signál, nebo tam konektivita zcela chybí. Starlink funguje díky tisícům malých satelitů, které létají na nízké oběžné dráze Země.

Jediné, co koncový uživatel potřebuje, je speciální přijímač, který dokáže signály od létajících satelitů zachytávat. Obyvatelé USA, kteří žijí v určité oblasti mají možnost se přihlásit na testování internetu, který Starlink poskytuje. S tím samozřejmě přišly první zmínky o rychlosti a spolehlivosti připojení. Společnost SpaceX momentálně slibuje rychlost mezi 50 až 150 MB/s. V budoucnosti by chtěli však dosáhnout rychlostí až 300 Mb/s.

Zdroj: Starlink

Dosavadní zkušenosti uživatelů hovoří o rychlostech okolo 100 Mb/s, někdy rychlost ale přesáhne hranici i 130 Mb/s. Jak Elon Musk zmínil pod tweetem jednoho zkušebního uživatele, slibovaná rychlost 300 megabitů za sekundu by měla být dostupná do konce tohoto roku. Společně se zvýšením rychlosti by měla údajně klesnout i odezva (ping) na 20 ms. To je určitě příjemná zpráva pro všechny, co buď už Starlink mají, nebo se k němu plánují připojit.

Celkově je projekt celoplanetárního internetu velmi zajímavý, a určitě pomůže celé řadě lidí, kteří mají momentálně s připojením k internetu problémy. Pokud se SpaceX opravdu podaří dodržet slibované rychlosti při současném snížení cen, může se snadno stát oblíbeným poskytovatelem internetu i mimo špatné dostupné lokality.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button