Novinky

Velké zklamání: Prvním smartphonem od Applu s OLED displejem se stane iPhone 8

Apple bezpochyby vyrábí jedny z nejlepších produktů, což se pochopitelně týká i iPhonů. Již při prvním kontaktu je cítit až maniakální smysl pro sebemenší detail, ovšem v jedné oblasti jablečné smartphony začínají pokulhávat. Jde o použitou zobrazovací technologii IPS, která jednoduše nekoresponduje s jinak úžasným celkem. V naší recenzi modelu iPhone 6s Plus jsme na tento fakt upozornili a zároveň vyslovili tajné přání, aby Apple v dalších modelech sáhl po AMOLED displeji. Díky vyjádření společnosti Japan Display již nyní víme, kdy se tak s nejvyšší pravděpodobností stane. Japonský dodavatel prozradil, že s masovou výrobou OLED panelů počítá v roce 2018. To zároveň potvrzuje dřívější spekulace na toto téma, které se odkazovaly na zdroje blízké dodavatelskému řetězci.

iPhone-6s-main-800x337

Japonské konsorcium hodlá využít své poznatky z výzkumu, který staví na vlastním vývoji OLED panelů. S komerčním nasazením se tedy setkáme až u modelu iPhone 8, jehož příchod je očekáván právě v roce 2018. Do té doby se budeme muset stále spokojit se zastaralými IPS panely, které jsou dle našeho názoru přežitkem dob minulých. Pokročilejší OLED dokáže být za určitých okolností uspořit drahocennou energii v akumulátoru a zároveň nabízí mnohem lepší zobrazovací schopnosti. Opomenout nesmíme ani nižší proporční nároky a flexibilitu, která umožní vyrábět mnohem zajímavější smartphony.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button