Novinky

Apple chystá další službu, za kterou si nechá zaplatit. Tentokrát se zaměří na sport a zdraví

Apple vyvíjí novou službu, jež se zaměřuje na zdraví a kondici uživatelů jablečných zařízení. Mark Gurman sdělil, že by tato služba mohla být součástí projektu Apple One. 

Služba by nabízela virtuální fitness a tréninková videa, která by byla možná k přehrání na zařízeních iPhone, iPad a Apple TV. Tato služba by mohla konkurovat podobným aplikacím jako je třeba Nike nebo Peloton. Cena akcií společnosti Peloton klesla o 5 % poté, co se objevily první spekulace o nové službě, kterou Apple vyvíjí. Očekává se, že by tato nová fitness služba mohla být jednou z nabízených služeb v projektu Apple One, který se snaží spojit všechny služby od společnosti Applu do jednoho předplatného.

Apple Watch Series 5
Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

První úniky o chystané fitness službě se objevily v březnu. Redaktoři MacRumours objevili v kódu nového operačního systému skrytou aplikaci, která má krycí název „Seymour“. Zjistilo se, že aplikace nemá nic společného, s již aktuálně používatnou aplikací Aktivita. Gurman si myslí, že by se nová aplikace mohla jmenovat „Fit“ nebo „Fitness“.

Zdroj: macrumors.com

V kódu se také objevil seznam všech cvičení, která by se v nové aplikaci mohla objevit. Běh v hale, cyklistika, veslování, stretching, silová cvičení, venkovní chůze, tancování a jóga. Ke všem z těchto sportů si budete moci pustit videa, která vás budou navigovat, jak správně jednotlivé cviky provádět. Aplikace pro Apple Watch by samozřejmě neměla také chybět. Nová služba by měla být představená společně se službou Apple One v říjnu roku 2020.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button