Novinky

Máme se brzy těšit na další novinku? V iOS 14.3 byla nalezena podpora pro AirTags

Občas můžeme něco hledat, typicky může jít o peněženku, klíče, nebo klidně telefon. Zapomínat kam jsme něco dali je lidské a stává se to docela často. Na to ale v dnešní době existuje poměrně snadné řešení v podobě nejrůznějších lokátorů. V podstatě nejde ani o žádnou novinku a na trhu jich najdeme plno od řady různých výrobců.

Tento rok se očekávalo, že Apple vstoupí do světa lokalizačních zařízení se svými AirTags. U Applu by to byla premiéra, ale tento rok jsme viděli, že se Apple jen tak něčeho nebojí a do nových věcí se vrhá přímo po hlavě.

Ve vývojářské beta verzi iOS 14.3, kterou před nedávnem Apple vypustil, byly nalezeny indicie, které potvrzují příchod AirTags. Ve zdrojovém kódu iOS byla nalezena videa a fotografie, která popisují postup nastavení již zmíněných AirTags. Také byla objevena nová sekce v aplikaci Najít, která slouží nejen AirTags, ale i lokalizátorům od jiných společností než Apple. Z toho vyplývá, že jakéhokoliv pomocníka na hledání si pořídíte, budete ho moct používat také v nativní aplikaci Najít.

Zdroj: Jon Prosser

Novinkou u AirTags bude i možnost propojení s Apple ID. V případě ztráty se AirTag zablokuje a když ho nalezne někdo jiný, nebude ho moct použít. Apple ale také nabídne novou metodu, kterou se ztracené zavazadlo, nebo cokoliv jiného, co má v sobě AirTag, dostane zpět do rukou svého majitele. AirTags měly být uveřejněny tento rok, nicméně zatím to vypadá, že se jich už nejspíš nedočkáme. Na druhou stranu jejich výroba je prakticky potvrzená a jestli všechno půjde dle očekávání, tak premiéra AirTags na sebe jistě nenechá příliš dlouho čekat.

Koupili byste si AirTag? Kolik odhadujete jejich cenu? Dejte nám vědět v diskuzi.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button