Novinky

Uznávaný analytik prozradil, kolik budou stát nové iPhony

Koncem dubna obletěla technologický svět zpráva, že Ming-Chi Kuo opouští KGI a tím přestává sledovat dění kolem Applu. Pokud nevíte o kom je řeč, tak právě tento člověk dlouhé roky patřil mezi spolehlivé zdroje, který pravidelně zveřejňoval zákulisní informace o chystaných produktech s logem nakousnutého jablka. Uznávaný analytik však nehodlá svou zálibu pověsit jen tak na hřebík. Pár měsíců po přestupu do společnosti TF International Securities v Hong Kongu vydal novou zprávu, která musí zákonitě udělat radost všem uživatelům jablečných smartphonů.

Tohle uslyší každý fanoušek značky rád, Apple letos nečekaně zlevní

Podle Kua se totiž letos dočkáme celkem tří nových modelů. Na tom by nebylo nic až tak převratného, nicméně podstatná je jiná věc. Všechny novinky mají dorazit s nižší koncovou cenou. Apple hodlá údajně snížit své marže u další generace iPhonů, jejichž debut je očekáván v průběhu září. Cenovka nástupce iPhonu X má startovat v rozmezí 800 až 900 dolarů. U většího verze s přídomkem “Plus“ se má objevit cena kolem 900 a 1000 dolarů. Třetím do party se stane „levnější“ model s 6,1“ LCD displejem, u něhož máme očekávat cenu od 600 do 700 dolarů za základní verzi. Tento model má nést komerční označení iPhone 9 a zároveň plnit roli nejlevnějšího iPhonu pro rok 2018.

iOS 12 je venku: jaké novinky a vylepšení přináší?

Za zlevňováním mají údajně stát nižší marže výrobce. Apple si od toho bude pravděpodobně slibovat další navýšení celkových prodejů, které ve finále můžou přinést daleko více prostředků do firemní pokladny. Jakmile se zpráva Ming-Chi Kua začala šířit, komunita se okamžitě začala ptát, proč se nezmiňuje o iPhonu SE2. S ohledem na dřívější úniky se ukazuje, že ani letos se nástupce kompaktního iPhonu nakonec nedočkáme.

Zdroj

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close