Novinky

Uživatelé odhalili vážný problém v macOS High Sierra. Plný přístup k Macbooku může získat prakticky kdokoliv

Závažnou bezpečnostní chybu nové verze operačního systému macOS odhalili uživatelé Twitteru. Jedná se o problém, kdy je v podstatě kdokoliv, kdo si k počítači sedne, schopen získat přístup k administrátorským právům, aniž by znal heslo. Apple už chybu uznal a podle svých slov urychleně pracuje na nápravě. Mezitím vydal uživatelskou příručku, jak podobnému útoku zabránit.

Technologický web TheVerge, který s odhalením přišel, sděluje, že postup pro nabourání cizího počítače je tak jednoduchý, že jej pro jistotu nebude zveřejňovat, je však k nalezení na Twitteru. Z toho lze vyvodit, že na několik kliknutí může administrátorský přístup k počítači jiné osoby získat opravdu každý. Vedle toho ovšem web vydal také ujištění, že starší stroje pracující na starší verzi operačního systému jsou v bezpeční. Problém se tedy týká jen letošního macOS High Sierra.

Člověk s neomezeným přístupem k cizímu počítači může svému majiteli způsobit nemalé nepříjemnosti. Nejen, že je schopen vidět skryté soubory, ale hlavě také měnit hesla nebo zásadní nastavení počítače.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button