Aktuality

Uživatelé hlásí otravný problém s klávesnicí nového MacBooku Pro

Nejnovější řada MacBooků, která je momentálně na trhu, převzala od svého 12″ sourozence zcela novou technologii klávesnice, jenž se chlubí naprosto minimálním zdvihem klávesnice. Kdo si na novou klávesnici zvykne, už se nejspíš ke klasickému mechanismu nevrátí. Podle posledních zpráv majitelů aktuálních MacBooků Pro to ovšem vypadá, že mechanismus, který Apple nazývá “butterfly” nemusí být tak spolehlivý, jako tomu bylo v případě tradičních notebookových klávesnic.

Jak na oficiálním fóru Applu, tak na diskuzích na fanouškovském serveru macrumors, se množí stížnosti uživatelů na zvláštní zvuky, které jejich klávesnice vydávají. Jedná se o poměrně nepříjemný a navíc dost vysoko položený klapavý zvuk. Podle různých příspěvků na fórech se navíc zdá, že se problém netýká jen několika vybraných kláves, ale může zasáhnout všechny.  Nejčastěji se údajně problém objevuje po tom, co je laptop zahřátý během náročného procesu. Ačkoliv se podivný zvuk může zdát jako maličkost, je dobré si připomenout, že postihuje stroj, jehož cena začíná v případě nejskromněji vybavených verzí těsně pod hranicí 50 tisíc korun. Což je cena za kterou zákazník pochopitelně očekává brilatní a naprosto bezchybné zpracování.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. proto take cekam na druhou verzi Macbook PRO toto leto protoze tato prvni verze je dle meho velmi predrazena (HW skutecne velmi stary) a velmi nedotazena…. uvidime s cim prijde Apple, ale on neni moc naklonen menit veci podle prani zakazniku. Je to hold jisty druh fasismu ci lepe receno komplexu nadrazenosti ze strany applu :). Ale co nam podradnym kupujicim zbejva, ze? Jedine tak nakup Dell ale tam je nevyhoda ten dabelsky system Windows 🙂

  2. Apple mám hodně rád, ale nový MBP mě rozhodně nepřesvědčily, abych vyměnil svojí Retinu. Uvidíme, jestli přijde letos s nějakým vylepšením. Jestli budou nový procesory, začnu o přechodu přemýšlet. Zatím děkuji, nechci!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button