Novinky

Uživatelé Androidu konečně přiznali, jaké funkce z iOS by rádi měli na svých smartphonech

V současné době vládnou mobilnímu světu pouze dvě platformy – Android a iOS. Přestože se první iPhone objevil o 16 měsíců dříve než androidí smartphone (T-Mobile G1), Googlu se podařilo uchopit více než 85 % globálního trhu. Může za to především fakt, že Android je otevřený software, jenž mohou využívat ostatní společnosti. Výrobci se často uchylují k vlastním modifikacím, které ve větší či menší míře posouvají možnosti Androidu a přidávají mu nové vlastnosti. Přes veškerou snahu má iPhone s iOS řadu funkcí, které by uživatelé Androidu rádi viděli také na svém mobilním zařízení.

Minulý týden se jeden majitel iPhonu zeptal Android komunity na Redditu, jaké funkce z iOS jim přijdou atraktivní a rádi by je také na jejich smartphonu. Řada diskutérů se například shodla na tom, že by bylo fajn, kdyby Android uměl po klepnutí na stavový řádek automaticky posunout obsah stránky na její začátek.

Uživatelé Androidu obdivují základní funkce iOS

Řada uživatelů si také posteskla nad tím, jakým stylem dokáže iPhone komunikovat s ostatními produkty bez nutnosti složitého párování či nastavování. Stejná skupina poukázala na skutečnost, že iOS aplikace jsou lépe optimalizované, mají hezčí design a dostávají rychleji aktualizace.

Uživatelé Androidu dále přiznali výhody zpráv iMessage a FaceTime. Dalších pár jedinců vyzdvihlo mechanický přepínač pro ztišení zvuku. Jeden z uživatelů modelu Samsung Galaxy S8 si dokonce posteskl, že místo tlačítka pro hlasového asistenta Bixby by raději viděl možnost rychlé aktivace tichého režimu. Jakkoli jde o relativně jednoduché řešení, je až s podivem, že tento prvek žádný z výrobců Androidu ještě nepřevzal.

Mezi dalšími poznatky se objevila zmínka o bloatwaru (předinstalovaných aplikací), který trápí téměř všechny androidí smartphony. Celá záležitost je o to smutnější, že jejich odinstalování vyžaduje provedení rootu, na což si troufne pouze hrstka uživatelů.

Experiment: vyměnil jsem iPhone X za Samsung Galaxy S9+

Diskuze na redditu se nakonec ukázala jako zajímavá sonda do Android komunity. Přestože se tábory obou platforem často a rádi hašteří o tom, který operační systém je lepší, tentokrát se jednalo o upřímnou zpověď plnou věcných názorů. Samozřejmě každá mince má dvě strany a proto by nás zajímalo, jaké funkce z Androidu byste rádi viděli na svém iPhonu.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

15 Komentáře

 1. U jablka bych uvítal volitelné řazení ikon na ploše aniž by se cpaly všechny za sebou, možnost nastavit pouze prioritní vyrušení v tichém režimu (volání a SMS) a přístup k dostupným wifi a BT zařízením podržením ikony v ovládacím centru.

 2. Proboha jen to NE. Žádné funkce z Androidu do IOS! IOS je krásný funkční systém a žádný složitosti z Androidu si nezaslouží.

 3. Uvítal bych řazení volajících kontaktu do jedné složky a ne abych měl seznam …. Pepa, Adam, Pepa, Andrej Pepa, atd …
  Dále nahrávání hovorů.

 4. Toho by bylo…
  Mít možnost odmítnout hovor šoupadlem místo tlačítka (jde jenom, když mi mobil zvoní při práci pod rukama)
  Možnost nastavit si různou hlasitost zvonění a budíka
  Postupné zesilování budíku
  Možnost posunout budík o jinou dobu než (nepochopitelných) 9 minut
  Potvrzení o doručení SMS
  Hodiny a notifikace na vyplém displayi
  Nastavení jakékoliv MP3 jako vyzvánění
  Melodie na vyzvánění by mohla být delší než těch pár vteřin a pak se opakuje 🙁
  Nastavení skupin uživatelů a k mim profily vyzvánění
  Widget počasí s lokací zadanou ručně bez zaplé GPSky
  Ve spodním meniíčku by měla jít zapnout a vypnout i GPSka a vůbec by bylo záhodno aby se BT a Wifina z tohohle menu vypínaly a ne jen odpojovaly. Aby e nemuselo při zapínání navigace lézt hluboko do menu

  Fotogalerie ,jako jí má SAMSUNG ! Ten paskvil co Apple předvádí se nedá používat. Prostě přesouvat fotky mezi složkami a tam je mít
  Přístup do fotogalerie jako k disku v Androidu. Mít v iPhonu pořádek je fakt peklo !

  1. Ještě že tak hrozný telefon jako je iPhone nemám. Ufff bych se musel zbláznit tohle všechno nemít.
   Předraženou cihlu rádoby z ameriky.

  2. Hmm, tak minimálně polovinu těchto funkcí na svém iPhonu běžně používám, takže se nabízí otázka zda autor umí své zařízení plně využít a ne že v telefonu nejsou…

   1. Tak poraďte jak nato. Většinu z toho jsem nepotřeboval (rezignoval jsem, dělat alotrie kvůli základu, jako MP3 vyzvánění nehodlam) až mně na to upozornili kolegové, co teď přešli nuceně z Androida a zjišťujem společně, co všechno běžně v základu nejde.
    ještě mně anpadá že je sice fajn HW šoupadlko na vibrace ale mohlo by to být vidět na displayi. Mockrát už nás spousta lidí prošvihla hovor kvůli nevědomky ztlumenýmu telefonu.

  3. no z toho co vypisuješ asi neumis dobře používat svůj telefon většinu funkci na svém iPhonu mam a používám

 5. Uvítal bych funkci použití jako pc. Jestli někdy přejdu k Samsungu, tak právě k vůli tomuto. Hrozně rád bych vyhodil počítač a používal mobil úplně na vše.

 6. no mě poslední dobou chybí funkce přesměrovaní hovoru za podmínek ne jen na tvrdo a moznost 2 sim karty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close