Novinky

Apple uzavřel spolupráci s významným hráčem na poli zdravotnického softwaru. Co chtějí změnit?

Sledování životních funkcí a monitoring sportovních aktivit je pro Apple poslední dobou velmi důležitým prvkem nejen pro marketingové aktivity, ale také pro vývoj nových produktů. A zdá, že podle důvěryhodné osoby uvnitř společnosti Epic Systems, se obě společnosti dohodly na vývoji aplikace o zdravotních záznamech pro macOS. Jednání předcházely nejprve neshody mezi oběma společnostmi. Apple tlačil na Epic ohledně zmírnění požadavků na sdílení zdravotnických dat, což se ovšem nesetkalo s úspěchem, protože právě proti tomuhle se společnost vymezuje. 

Apple původně chtěl dosáhnout vytvoření nativní aplikace pro svá zařízení, ale obě firmy se nakonec dohodly na kompromisu. Tuto dohodu přímo Apple nepotvrdil, ale důvěryhodný zdroj opět z řad zaměstnanců sdělil, že dojde k vývoji lépe optimalizované verze aplikace pro zařízení s iOS a macOS.

Epic Systems je největším dodavatelem elektronických zdravotních záznamů ve Spojených státech, přičemž zhruba polovina lékařských záznamů populace, je uložena v systému, který běží na technologiích a softwaru právě od společnosti Epic. Bohužel nedostatečně vyvinutý software pro Mac, iPhone a iPad zabránil větší expanzi do odvětví zdravotních záznamů. Vzhledem k tempu, jakým se zdravotnický průmysl pohybuje směrem kupředu, především kolem technologie lékařských záznamů, bude nějakou dobu trvat, než se dočkáme prvních výsledků nové dohody. Ale i přesto může být celá spolupráce velmi přínosná pro spotřebitele a celý zdravotnický průmysl, zejména pokud se zlepší integrace dat s ostatními platformami a službami Applu.

Dá se očekávat, že než dorazí podobná funkce do Evropy, a my si budeme moci naše zdravotní záznamy prohlédnou na našich zařízeních, tak uběhne několik let. Ale i přesto je zajímavé sledovat do jakých odvětví se technologické společnosti nebojí investovat. 

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button