AutomatorTipy a triky

Úvod do Automatoru

Úvod do Automatoru

Automator automatizuje úkoly pomocí jednoduchého rozhraní “táhni a pusť”, které umožňuje programovat velice jednoduše, takže to zvládne i úplný začátečník.

Automator je aplikace, která je součástí systému Mac OS X již od verze 10.4 Tiger. Automator umožňuje v podstatě komukoliv jednoduše vytvořit opakující se pracovní postupy. Chcete-li vytvořit pracovní postup můžete jej vytvořit přetažením z knihovny akcí v levém sloupci do pravého pracovního sloupce aplikace. Úlohy můžete skládat dohromady podobně jakou kousky puzzle, dokud nedosáhnete požadovaného postupu.

Zpočátku se vám může zdát, že jste zahlceni informacemi, ale velice brzy budete vytvářet nové sledy úloh během několika okamžiků.

Každá funkce Automatoru má určitou vstupní a výstupní funkci. Chcete-li získat více informací o akci, klikněte na ní a pod seznamem akcí se vám v malém okně zobrazí popis této akce. Popis vám také řekne nezbytné vstupy pro akci a jakou akcí bude výstup.

Pracovní postup vytvořený v Automatorem můžete spoustět přímo v programu kliknutím na tlačítko Spustit v pravém horním rohu, uložit jako samostatnou aplikaci nebo uložit jako pracovní postup (.workflow).

Soubor .workflow vám umožní otevřít sled úloh opět v Automatoru, zatímco aplikaci můžete spouštět jako jakoukoliv jinou aplikaci v Mac OS X.

Toto jsou pouze základní informace o aplikaci Automator a v příštích kapitolách tohoto miniseriálu si na několika příkladech ukážeme jak s Automatorem pracovat, aby váš čas s počítačem Macintosh byl ještě efektivnější a příjemnější.

 

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button