Úroveň záření z iPhonu 7 je pětkrát vyšší, než u vrcholných Samsungů
Výzkumů, které prokazují škodlivý vliv záření z mobilních telefonů na lidský organismus je zhruba tolik jako těch, které tvrdí pravý opak. Potenciální škodlivost mobilních telefonů se tedy nadobro jen tak neprokáže. Přesto ale mezinárodní komise pro ochranu před neionizujícím zářením (ICNIRP) stanovuje maximální povolené limity záření pro všechny prodávané mobily. Stejné podmínky převzala pro své území také Evropská unie. Pokud by tedy nějaký smartphone tyto limity překračoval, nebude na území Evropské unie povolen jeho prodej.
Maximální povolený limit může být maximálně 2 W/kg na 10 g lidské tkáně. Tato hodnota se pak označuje jako SAR. Premiantem v této oblasti je Samsung. Jeho vrcholné modely totiž vykazují zdaleka nejnižší hodnoty. Například Samsung Galaxy S7/Edge dosahuje jen 0,264 W/kg. Ve velmi bezpečných hodnotách se pohybuje také Asus ZenFone nebo OnePlus 3.
Na druhém konci žebříčku, bohužel, najdeme smartphony, kterým se na tomto serveru věnujeme nejčastěji. iPhone 7 a 7 Plus (recenze) totiž dosahují oproti Samsungu více, než pětinásobných hodnot. Jablečným smartphonů, INCIRP totiž naměřila 1,38 W/kg, respektive 1,24 W/kg. Stále jsou však obě hodnoty samozřejmě pod povoleným limitem. Teoretická možnost poškození organismu je však v případě iPhonu několikanásobně vyšší, než u Samsungu. To samozřejmě jen za předpokladu, že věříte té polovině studií, které negativní vliv na lidské zdraví prokazují.
Největších hodnot ovšem dosahují přístroje značky Huawei. Jeho model P9 totiž vykazuje až 1,49 W/kg. Honor 8 pak rovnou 1,5 W/kg.