Novinky

Unikly parametry Apple Watch Series 7. Revoluční změny letos raději nečekejte

Za poslední roky jsme si zvykli, že společně s novými iPhony přichází v podobnou dobu také další generace chytrých hodinek. Letos tak můžeme počítat s uvedením Apple Watch Series 7, na jejichž konto se rozpovídal Mark Gurman z agentury Bloomberg. Na základně jeho tvrzení to ovšem vypadá, že letošní model přinese pouze pád drobných vylepšení.

Rozhodně nemáme očekávat například senzor pro monitorování cukru v krvi, o němž se spekuluje již delší dobu. Apple se údajně rozhodl, že tuto funkci implementuje až v roce 2022, stejně jako Samsung, který má se svými hodinkami obdobné plány. Stejná situace se týká i čidla pro měření tělesné teploty, které se též objeví v Apple Watch Seris 8.

Apple Watch Series 5
Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Gurman se od svých zdrojů dále dozvěděl, že hlavní novinky u Apple Watch Series 7 se smrsknout pouze na několik dílčích vylepšení. Ty budou zahrnovat výkonnější čipset S7 a displej s tenčími rámečky. Apple totiž hodlá u dalších hodinek použít nový typ laminace, díky čemuž se zvedne maximální jas a čitelnost na přímém slunci. Apple Watch Series 7 mají mít také o něco tlustší konstrukci, čehož Apple využije pro osazení akumulátorem s větší kapacitou. V kombinaci s úspornějším procesorem se tak nejspíše dočkáme mnohem delší výdrže, což je rozhodně potěšující zpráva. Na internetu se dále objevilo několik informací, podle nichž mají hodinky přijít s mírným redesignem kopírující kontury posledních iPadů a iPhonů.

Apple Watch Series 5
Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Tím ovšem výčet klíčových novinek končí. Zásadnější posun se podle Gurmana odehraje až příští rok, kdy očekává integraci hned několika senzorů včetně již zmíněného čidla pro měření tělesné teploty. 

Co říkáte na avizované změny u Apple Watch Series 7, bude vám to stačit, nebo si raději počkáte na příští rok? 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button