Novinky

Uniklé snímky potvrdily, jak bude vypadat přední strana modelů iPhone 14 a iPhone 14 Pro Max

V nedávném článku jsem shrnul nejočekávanější funkce, které nabídne chystaný iPhone 14, jehož premiéra se tradičně odehraje v průběhu září. S blížícím se odhalení se objevuje čím dál více nových informací, které odhalují, jak budou letošní novinky vypadat.

Nejnovější únik pochází ze sociální sítě Weibo, kde se objevily snímky krycích skel pro modely iPhone 14 a iPhone 14 Pro. Na publikované fotografii si lze všimnout, že modely iPhone 14 a iPhone 14 Pro dostanou mírně odlišný poměr stran (19,5:9 a 20:9), což potvrzuje dřívější tvrzení. Důležité je také zmínit, že Apple letos pravděpodobně nepředstaví iPhone 14 v “mini“ verzi. V nabídce se tak objeví celkem čtyři modely s úhlopříčkami 6,1 a 6,7 palce.

Nižší verze iPhonu 14 dostanou displej se stejným rozlišením jako iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Vlajkové modely iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max pak dostanou nový typ panelu s protáhlejšími poměrem stran, který nabídne komfortnější zobrazování obsahu na výšku. Zveřejněný snímek také potvrzuje zvěsti o přepracovaném Face ID, které se ukryje do dvou otvorů v displeji. Tradiční výřez v horní části displeje zůstane pouze u levnějších verzí iPhonu 14.

Zdroj: Weibo

Pokud se zdroj fotografie nemýlí, Apple letos přistoupí k novému názvosloví, respektive v portfoliu se nově objeví model iPhone 14 Max, který bude mít stejně velký displej jako iPhone 14 Pro Max. Výrobce tím bude chtít pravděpodobně cílit na uživatele, kteří ocení větší displej, ale zároveň si nechtějí připlácet za lepší hardware.

Na závěr se sluší tradičně dodat, že jde o neoficiální informace, které nelze spolehlivě ověřit. V praxi jsou to však právě čínské sociální sítě, kde se jako první objevují zákulisní informace z vývoje nových Apple produktů.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button