Novinky

Uniklé rendery potvrzují, že Apple na jaře představí 12,9“ iPad Air

O tom, že Apple plánuje představit zbrusu nový iPad Air s větším displejem, se spekuluje delší dobu. První zvěsti na toto téma se objevily již začátkem loňského roku, ovšem doposud se nic z toho nepřetavilo v realitu. Pavoučí síť internetu však nedávno zachytila reálně působící rendery, které naznačují, že velký iPad Air je skutečně na cestě.

S poměrně exkluzivními materiály se jako první pochlubila redakce zahraničního webu 91mobiles, která se podařilo dostat k údajným CAT renderům nového iPadu Air. Z hlediska designu se nejedná o žádné překvapení. Koncepce tabletu zůstává stejná, takže kdo očekává například tenčí konstrukci či užší rámečky kolem displeje, bude zřejmě zklamán.

Co ale představuje poměrně zásadní změnu, je úhlopříčka displeje. Chystaný iPad Air by se totiž měl objevit také ve variantě s 12,9“ panelem. Aby se odlišil od iPadu Pro, tak větší iPad Air se bude muset i nadále spokojit s Touch ID. Další, na první pohled viditelná, změna se odehraje na za dní straně. Modul hlavního fotoaprátu bude mírně vystupovat nad zbytek zadní krytu, a pravděpodobně se zde objeví také přisvětlovací LED dioda.

Dává větší iPad Air vůbec smysl?

Původní zprávy o 12,9“ iPadu Air se zpočátku zdály poněkud přehnané. Zejména odborná komunita v tom neviděla logiku, jelikož nabídka Apple tabletů se jeví už celkem dost široká. Když se nad tím ale hlouběji zamyslíme, tak iPad Air s větším displejem může dávat větší smysl než velký iPad Pro. Například v mém případě je iPad zařízení, které používám pouze na několik specifických činností – úprava fotek a občasné sledování YouTube. V zásadě jde o jednoúčelové zařízení, které využívám v průběhu pracovního týdne naprosto minimálně.

Tablet si pak beru na kratší cesty, kde na něm vyřizuji e-maily a zároveň na něm odbavuji základní operativu spojenou s chodem webu. Pořizovat si tedy iPad Pro nedává v mém případě moc velký smysl a do jisté míry by šlo doslova o vyhozené peníze. Kdyby mi ovšem Apple nabídl možnost si pořídit 12,9“ iPad Air, nejspíš bych těch pár tisíc navíc rád obětoval ve prospěch vyššího komfortu plynoucího z větší úhlopříčky.

Další zvěsti naznačují, že 12,9“ iPad Air by se měl objevit na jaře letošního roku společně s vylepšeným iPadem Pro a revizí MacBooku Air. Pokud budeme vycházet ze zažitých pořádků, s premiérou můžeme počítat již v průběhu března, kdy Apple uvádí své jarní novinky.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button