Novinky

Unikla první fotografie Apple Pencil 3. V čem se bude lišit další jablečná tužka od současné generace?

Na internetu se v poslední době objevuje čím dál více informací odhalující výbavu chystaných iPadů. Tato neustále sílící vlna úniků může znamenat jedinou věc – Apple se připravuje na další keynote. Podle dosavadních predikcí se údajně dočkáme ještě v březnu. Roli hlavní hvězdy obsadí nový iPad Pro, který doprovodí další produkty a příslušenství.

Výkon M1 čipů a mini LED displej. Jaký bude nejnovější iPad Pro 2021?

A jak to tak vypadá, kromě tabletů se dočkáme také nové Apple Pencil (3?), jejíž podobu odhalil známý leaker Mr.White. Další generace Apple Pencil má velmi podobný design jako Apple Pencil 2. Z fotografie to ovšem vypadá, že nová verze jablečné tužky bude o něco kratší. Všimnout si lze také lesklého vzhledu, který v jistém ohledu připomíná povrchovou úpravu, kterou Apple používá například u AirPods.

Zdroj: Twitter / Mr. White

Další významný rozdíl se ukrývá ve hrotu. Špička bude opět vyměnitelná, ovšem už na první pohled upoutá mnohem delší konstrukcí. Důvod této změny zůstává neznámý, nicméně lze předpokládat, že jde o následek změn vnitřního uspořádání. Přepracovaný hrot může také indikovat nové funkce, o kterých zatím nevíme.

Pokud jde o zdroj úniku, Mr.White patří mezi kvalitní informátory s napojením na zákulisí Applu. V minulosti stál za zveřejněním řady informací týkající iPhonu 12, iPhonu 12 Pro, a to včetně klíčových komponent, které nakonec ukázaly jako pravdivé. Není tedy velkých pochyb o tom, že tentokrát před sebou máme fotografii skutečného produktu, jehož debut je doslova za dveřmi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

2 Komentáře

  1. Čekal jsem, že dnes apple představí nové produkty a právě iPad a novou tužku jsem chtěl koupit 🤷🏻‍♂️.
    Tak si ještě nějakou dobu počkám 😔
    Kdy očekáváš apple event ?

    1. Zdravím,
      upřímně jsem čekal jarní keynote v těchto dnech. Podle dosavadní šuškandy o tuhle tiskovku přijít nemáme. Nejnovější zprávy (byť neoficiální) hovoří o první polovině dubna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button