Novinky

Uniklá fotografie krytu pro nový iPad Pro ukazuje tajemný výřez. K čemu bude sloužit?

Od Applu se letos očekává, že nás na zářijové konferenci doslova zaplaví novými produkty. Kromě chystaných iPhonů a další generace Apple Watch se s nejvyšší pravděpodobností objeví také nový iPad Pro. S touto domněnkou jako první přišel uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, na kterého navázal japonský blog MacOtakara.

 

Na chvíli to vypadalo, že spekulacím na toto téma je alespoň na chvíli konec, nicméně opak je pravdou. V galerii Slashleaks se totiž objevil snímek krytu, který je údajně určený pro doposud nepředstavený iPad Pro. Z dalších úniků víme, že novinka má dorazit ve dvou variantách, které od sebe odliší velikost displeje. Konkrétně máme počítat s úhlopříčkami 11 a 12,9 palce.

Smart Connector na novém místě?

Zpět ale k publikované fotografii, která odhaluje jednu zajímavost, o níž toho nevíme zhola nic. Řeč je o výřezu na zadní straně, jenž se nachází v těsném sousedství konektoru Lightning. V zákulisí se hovoří o tom, že Apple do těchto míst přestěhuje Smart Connector. To pochopitelně vyvolalo řadu otázek v čele s stou, jak bude probíhat připojení klávesnice Smart Keyboard.

S ohledem na praktičnost nepřichází její vertikální orientace v úvahu. Pokud se skutečně díváme na nové umístění Smart Connectoru, rovnou zapomeňte na zpětnou kompatibilitu. V kuloárech se šušká o novém typu rozhraní, které bude sloužit pro napájení a datovou synchronizaci s počítačem a připojenými periferiemi. Pak by ale nedával příliš velký smysl samotný Lightning konektor, který sídlí v těsném sousedství. Ať půjde ve finále o cokoli, konečného rozřešení se dočkáme v horizontu následujících dnů, kdy se očekává tradiční keynote.

K čemu podle vás bude sloužit tajemný konektor na zadní straně nového iPadu Pro? Půjde o novou generaci Smart Connectoru, nebo o zcela nový druh rozhraní? Podělte se s námi o svůj názor. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button