Novinky

Unikátní prototyp Apple Watch prozradil, že Apple vyvíjel chytré řemínky s pokročilými funkcemi

Je veřejným tajemstvím, že Apple při vývoji novým modelů Apple Watch často koketuje s nejrůznějšími formami přístupu. To ostatně potvrzuje unikátní prototyp hodinek, kterými se nedávno pochlubil sběratel Giulio Zompetti. Konkrétně jde o prototyp modelu Apple Watch Series 3, který disponuje něčím, co lze popsat jako derivát rozhraní Smart Connector, jímž disponuje iPad.

Dvojice pinů je umístěná na obou stranách hodinek a to v místech, kudy se provléká řemínek. S ohledem na pozici konektorů je naprosto evidentní, že piny měly blíže neurčeným způsobem komunikovat s přípojeným řemínkem. To mimochodem nahrává dříve uniklým zvěstem, podle nichž měl Apple vyvíjet Apple Watch, k nimž půjde připojit řemínky doplněné o nejrůznější senzory a funkce. Některé spekulace dokonce hovořily o tom, že Apple chtěl do řemínku umístit akumulátor a tím prodlouží celkovou výdrž hodinek.

Foto: Giulio Zompetti

Apple navíc drží hned několik patentů, kde popisuje další možnosti včetně řemínků umožňující biometrické ověřování, samočinné utahování či verze vybavené kamerami, senzory pro měření krevního tlaku a další. Je ovšem otázkou, proč se nic z toho nedostalo do finálního produktu. V Cupertinu pravděpodobně narazili buď na vážné problémy, případně uznali, že vhodný čas na podobnou technologii teprve přijde.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button