Novinky

Umělá inteligence, živá města a reálné satelitní podklady. Legenda Microsoft Fligt Simulator je zpět

Jeden z největších herních veletrhů E3 (Electronic Entertainment Expo 2019) teprve dnešním dnem oficiálně otevřel své brány, ale zajímavosti s Los Angeles Convention Center se postupně dovídáme již několik dní. Jako každý rok totiž ti největší hráči na poli herního průmyslu uspořádali své konference ještě před samotným začátkem E3. Jedním z nich byl i Microsoft, který kromě jiného, představil po dlouhých letech legendu leteckých simulátorů – Microsoft Flight Simulator.

Poslední díl série Microsoft Simulator X vyšel v roce 2014, přičemž šlo víceméně o remaster, který vycházel ze staršího bratříčka z roku 2006. Čtrnáct let vývoje na tak rychle měnícím se poli, jako jsou hry a výpočetní technika se tak chtě, nechtě musí někde podepsat a nově představený trailer ke hře je toho jasným důkazem. „Živá“ města, dynamické změny počasí a v neposlední řadě propracované letouny dávají fanouškům této série opravdový důvod k radosti. Vše podtrhuje 4K HDR rozlišení, které bude veškerý terén vykreslovat na základě reálných satelitních snímků. Vytváření celkového prostředí bude navíc sekundovat umělá inteligence Microsoft Azure.

Dynamické prostředí i do detailu propracovaná letadla. To nabídne nový Microsoft Flight Simulator

Nový Microsoft Flight Simulator se má podle vývojářů objevit na počítačích a Xboxu v příštím roce. S ohledem na náročnost výpočetního výkonu se dá předpokládat, že hra bude dostupná až pro následující generaci nových konzolí, která s největší pravděpodobností nastoupí právě v roce 2020. A jak nový letecký simulátor vnímáte vy? Hráli jste předešlé díly?

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button