Aplikace MacMacNovinky

Typeeto: Využijte pohodlnou klávesnici MacBooku pro psaní na iPhonu, iPadu a Apple TV

Každý z vás si jistě někdy v duchu posteskl, jak skvělé by to bylo, kdyby klávesnici počítače šlo použít pro psaní na iPhonu, iPadu či Apple TV. Ano, na trhu existuje celá řada speciálních klávesnic s Bluetooth, ovšem v těchto případech jde o nemalou investici, kterou nemusí každý akceptovat. Málokdo ovšem tuší, že existuje velice šikovná aplikace s názvem Typeeto.

78-image

Jde o datově nenáročný nástroj, který na disku zabere pouze několik MB a přitom udělá skvělou službu všem, kterým nevyhovuje nepřesné matlání po dotykových displejích smartphonů. Po nainstalování a prvním spuštění vás přivítá přehledný průvodce. V podstatě je nutné pouze zapnout Bluetooth na Macu a spárovat s konkrétním zařízením. Nejvíce mě překvapilo snadné ovládání a maximálně intuitivní použití.

Snímek obrazovky 2016-07-20 v 19.59.51

Abych zde zbytečně nerozepisoval jednotlivé kroky a nepopisoval obecnou funkčnost, pokusím se kouzlo aplikace Typeeto vysvětlit na pár příkladech z praxe. Dejme tomu, že sedíte se svým MacBookem na zahradě, píšete článek a na iPhonu se ozve notifikace příchozí zprávy na WhatsApp. Vy si ji přečtete a místo zadávání odpovědi tradiční formou zahrnující vyťukávání písmenek na dotykovém displeji, kliknete na ikonu Typeeto dřímající v horní liště OS X (macOS). Zde už pouze vyberete váš iPhone a rovnou můžete psát.

Zprvu jsem se obával pomalé odezvy, nicméně rychlost od stisknutí na klávesnici MacBooku a přenesením do editačního pole téměř nepostřehnutelný okamžik. Neptejte se mě jak je to možné, jednoduše to funguje opravdu skvěle. Asi nemusím nikomu vysvětlovat, že Typeeto dává největší smysl u Apple TV a herních konzolí, kde je zadávání textu nejkomplikovanější.

Typeeto_1S Typeeto můžete svůj Mac používat jako bezdrátovou klávesnici pro mobilní zařízení

Zadávání textu na připojené zařízení je doprovázeno ikonou na monitoru počítače. Typeeto zvládne kromě Apple produktů obsloužit drtivou většinu smartphonů či tabletů s Androidem. V podstatě můžete aplikaci propojit s jakýmkoli zařízením disponujícím Bluetooth modulem – smůlu mají pouze uživatelé Windows Phone (Mobile). Příjemným bonusem je také podpora klávesových zkratek pro kopírování a vkládání textu (CMD+C a CMD+V).

typeeto_2

Typeeto si můžete stáhnout na tomto odkazu. Než se rozhodnete pro zakoupení, lze využít bezplatnou trial verzi, na které si můžete vyzkoušet veškerou funkcionalitu.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close