Novinky

Kdo se skrývá za tajemným twitterovým profilem, který nás zásobuje nejnovějšími úniky ze světa Applu?

Už celá léta jsme zvyklí na pravidelné úniky informací, které nám prozrazují neoficiální informace o chystaných produktech Applu. Zvláště několik měsíců před představením nového iPhonu jsou úniky informací, fotografií a dalších materiálů tak časté, že by se až mohlo zdát, že se jedná o marketingový záměr Applu. Pravda je však nejspíš jinde. Nejbohatší firma světa se před představením každého svého produktu musí velmi dobře připravit na takřka okamžitou poptávku, kterou uvedení na trh vyvolá. Proto tedy musí Apple logistické operace plánovat s obrovským předstihem. Například první dodávky součástek pro nový iPhone probíhají pravděpodobně už na jaře, přičemž nové jablečné smartphony bývají vždy představovány v září. Velkému počtu úniků se tím pádem nemůžeme divit. Takto rozsáhlý řetězec je zkrátka nemožné zcela uhlídat.

steve-vs-onleaks

Server Tech Insider však napadlo zapátrat po tom, kdo jsou ti, kteří nám nejnovější a většinou velmi přesné materiály týkající se nových Apple produktů servírují až pod nos. Jednou z nejvěrnějších postav, které nás skrze sociální sítě uniklými materiály dráždí je editor francouzského serveru nowhereelse.fr, Steve Hemmerstoffer. Tento pán například na svůj twitterový účet několik dní před představením kompaktního iPhonu SE prozradil jeho detailní specifikace. Podobně se trefil také v případě iPadu Pro (první dojmy) loni na podzim. Čas od času se zaměřuje také na utajované specifikace androidích přístrojů.

Své úniky vyvěšuje na twitterovém účtu OnLeaks, který má v dnešní době na 25 tisíc sledujících uživatelů.  Úspěch dlouhodobého zaměstnance serveru Nowhereesle podle Steva stojí na sítí nejrůznějších blogů, diskuzních příspěvku a zahraničních serverů, které editor po létech zkušeností dokáže objevit dříve, než všichni ostatní. Zpočátku však pro globální rozšiřování zpráv představovala překážku francouzština. Proto se Hemmerstoffer v roce 2015 rozhodl založit anglický účet s název OnLeaks.

Na otázku reportéra Tech Insideru jak si je jistý pravostí svých úniku odpověděl francouz, že ačkoliv existuje nespočet ověřovacích technik, žádná z nich nedokáže nahradit zkušenosti a selský rozum. Steve údajně tráví procházením své sítě nejrůznějších stránek tři až čtyři hodiny denně. Z nových objevů pak právě na základě svých zkušeností a zdravého rozumu publikuje ty, které považuje za věrohodné. Například na čínské sociální síti Wiebo dokáže podle svých slov objevit podvodný únik na první pohled.

Stevovi byla také položena otázka, zda jsou zdroje, které fotografie na internet publikují nějak placené. Na tento dotaz však editor odpovědět odmítl. Zásobovatel uniklými fotografiemi také přiznal, že občas jej Apple nebo jiná dotčená firma skrze své právníky kontaktuje a snaží se na něj vytvořit nátlak.

Rozhovor Steve uzavřel odpovědí na otázku, jaký podle něj bude očekávaný iPhone 7. Není velkým překvapením, že nástupce řady 6s bude s největší pravděpodobností svému předchůdci velmi podobný. Odlišovat by jej měl pouze větší fotoaparát, přepracované proužky pro příjem signálu, absence audio konektoru a snad také upravené tlačítko Home Button. Editor také nevylučuje, že právě místo chybějícího konektoru se na spodní části iPhonu zabydlí druhý reproduktor.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button