Novinky

Twitter oznámil návrat aplikace pro operační systém macOS. Přinese řadu zajímavých novinek

Po více než roční pauze to opět vypadá, že se dočkáme návratu aplikace Twitter pro operační systém macOS. Twitter tak oznámil během konference WWDC, kde Apple představil aktualizaci macOS 10.15 Catalina. Nová aplikace Twitteru pro Mac bude uvolněna na podzim letošního roku a přinese celou řadu funkcí, jako jen například tmavý režim, klávesové zkratky, vylepšené notifikace či podporu pro více oken.

Apple v macOS 10.15 Catalina definitivně zabil aplikaci Dashboard. Bude vůbec někomu chybět?

Předchozí aplikace Twitteru pro Mac byla stažena v únoru loňského roku, přičemž samotní tvůrci doporučovali, aby uživatelé začali používat webovou verzi. Twitter tento razantní krok vysvětluje tím, že tehdejší verze aplikace pro iPhone se zásadně rozcházela s tím, co nabízela její desktopová varianta. A jelikož prioritu má a vždy měla mobilní verze, Twitter se rozhodl soustředit pouze na ní.

Za návratem Twitteru na Mac stojí především oznámení projektu Catalyst, který vývojářům softwaru umožňuje relativně snadnou portaci aplikací z iOS na macOS. V jistém smyslu jde o zásadní událost, která může na počítače od Applu přinést řadu oblíbených aplikací, které prozatím můžeme používat pouze na displejích iPhonu či iPadu.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close