Novinky

Apple představil tvOS 10 s vylepšenou Siri a aplikací pro iPhone

Letošní vývojářská konference WWDC 2016 se dotkla všech produktů s nakousnutým jablkem ve znaku. Kromě nového macOS Sierra, iOS 10 a watchOS 3 přišla řeč také na tvOS 10 pro Apple TV čtvrté generace. Prezentace se tradičně ujal Eddy Cue, který veřejnosti představil všechny klíčové novinky. Televizní vysílání přežívá v nezměněné podobě již mnoho desetiletí a podle Applu je ideální čas na změnu. Podle kalifornského výrobce je budoucnost televize uložena především v softwaru. Samozřejmě nemohla chybět zmínka o dostupných aplikacích, kterých je pro Apple TV více jak 6000 a další neustále přibývají.

apple-wwdc-20160613-1260.0

Příjemnou novinkou je aktualizovaná aplikace Remote pro iOS, díky níž lze nově Apple TV ovládat přímo z iPhonu bez potřeby klasického ovladače. Větších pravomocí se mimo jiné dočkala i hlasová asistentka Siri, která zvládne vyhledávat pořady podle žánru, případně listovat obsahem na YouTube. Stejně jako ostatní operační systémy, i tvOS 10 je již nyní dostupný všem registrovaným vývojářům. Běžní uživatelé se dočkají na podzim letošního roku.

apple-wwdc-20160613-1301.0

Co se týče ostatních novinek, drtivá většina z nich se týká nových aplikací a přidání režimu Dark Mode, který přijde vhod při sledování televizoru v nočních hodinách.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button