Novinky

TSMC nechce ztratit zakázku snů. Vybuduje továrnu na 5nm a 3nm čipy

Technologický svět zkrátka nikdy nespí. Dodavatelé Applu se tím pádem musí už v těchto měsících pečlivě připravovat na nájezd výroby příštího iPhonu, který se však nezačne prodávat dříve, než za devět měsíců. Snaží se hlavně společnost TSMC, která je pro letošní generaci jablečného smartphonu výhradním dodavatelem procesorů. Takto lukrativní zakázku si samozřejmě TSMC nemůže dovolit ztratit. Proto se nyní v této taiwanské společnosti rodí plány na supermoderní továrny pro výrobu 5nm a 3nm čipů, jenž by výkony budoucích iPhonů rozhodně přinesly na zcela novou úroveň.

tsmc_wafer_semiconductor_chip_300mm_fab_4

Současná generace procesoru v iPhonu 7 využívá 16nm technologii. Příští rok se iPhone ukáže s modernějším 10nm procesorem. Zahájení výroby takto pokročilé technologie procesorů tak v kontextu s hodnotami z dneška a blízké budoucnosti působí spíše jako sci-fi.

6a0120a5580826970c01bb09202572970d

Server 9to5mac přišel také s dalšími informacemi, podle kterých byl vývoj čipu pro iPhone 8 dokončen už v květnu, tedy ještě dříve, než byl na trh uveden iPhone 7. První vzorky však v Applu vyzkouší až v prvním kvartále příštího roku.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button