Recenze

Recenze Trust GXT 720: Vstupenka do světa virtuální reality (video)

Virtuální realita je segmentem, kterému je predikována slibná budoucnost. Stačí zabrousit na světové veletrhy, kde téměř každý z výrobců elektroniky prezentuje vlastní řešení. Pokud má virtuální realita skutečně uspět, nebude to díky Oculusu a ani HTC Vive. Hlavními tahouny se stanou chytré telefony, které budeme vkládat do k tomu přizpůsobených brýlí. Jedny takové nabízí i společnost Trust, která na náš trh uvedla set EXOS 3D GXT 720. Brýle jsou vyvedeny v typickém designu a podporují všechny smartphony do úhlopříčky displeje 6”.

img_0072

Mobilní telefon se vkládá do držáku v přední otevíratelné části, která využívá k fixaci dvojici magnetů. Samozřejmě nechybí ani nezbytné slidery ovládající vzdálenost čoček a ohniskovou vzdálenost. Výrobce myslel i na hrátky s rozšířenou realitou a čelní panel dovybavil odjímatelným krytem. Mile nás překvapila kvalita použitých materiálů, které jsou na dobré úrovni.

img_0047

Díky měkkému polstrování a nastavitelným páskům je nošení helmy velmi pohodlné a ani po delším používání se nedostavují nepříjemné pocity z otlačení obličeje. Nalezení optimální polohy je velmi intuitivní záležitostí a nezabere déle jak několik vteřin. Pro navigaci v nabídkách a ovládání slouží standardně dodávaný ovladač, který se k telefonu připojuje za pomoci Bluetooth. Nabíjení je řešeno microUSB konektorem, který je součástí standardního balení. Vzhledem k nízké kapacitě se doba nabíjení pohybuje kolem 10 minut.

Výrobce pamatoval také na odlišný layout tlačítek telefonů od různých výrobců a dodává v balení 6 pěnových nalepovacích podložek pro zamezení jejich nechtěného zmáčknutí. Vzhledem k tomu, že do brýlí se bez jakýchkoli problémů vejde i takový obr, jako je iPhone 6s Plus, nemusíte mít s ostatními smartphony žádné obavy.

img_0052

Alfou a omegou virtuální reality je pochopitelně obsah. Nejdále je v tomto směru Google, který pro zařízení s Androidem a iOS nabízí celou řadu nejrůznějších her a demo ukázek. Stačí stáhnout aplikaci Cardboard, která je zcela zdarma. Po spuštění vás provede rychlým nastavením, které je otázkou několika vteřin. Opomenout nelze ani YouTube, kde naleznete nespočet videí natočených 360 stupňovou kamerou a více než sto herních titulů v obchodech Google Play a App Store. Kvalita obrazu je přímo úměrná rozlišení displeje smartphonu, což všechny současné iPhony mírně znevýhodňuje. Nejlepší zážitek získáte s mobilními telefony, které disponují Quad HD rozlišením.

img_0065

Pokud toužíte po objevení kouzla virtuální reality a přitom nechcete investovat do specializovaných řešení, Trust Exos 3D je ideálním kandidátem. Vyzdvihnout musíme povedenou konstrukci složenou z kvalitních materiálů a dodávaný Bluetooth ovladač.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close