Novinky

Tři věci, které bych rád viděl u Apple Watch Series 8

Nové Apple Watch jsou za dveřmi a s nimi po internetu koluje i nespočet spekulací a renderů, naznačujících jakým směrem by se letos mohly ubírat. Jablečné hodinky jsou pro mě jedním z nejosobnějších zařízení, a to nejen kvůli tomu, že je na svém zápěstí nosím už od druhé generace. Za dlouhou dobu používání jsem odhalil jejich klady, ale i některé zápory. S příchodem nového modelu jsem se proto zamyslel, kam by se nová generace mohla posunout.

Základ hodinek se safírovým sklíčkem a větším pouzdrem

Patříte mezi ty, kteří si okamžitě po nákupu na displej nalepí ochranné sklo nebo nasadí kryt? Já ano. A ani to nemusí znamenat záchranu. Po roce používání se na mých Apple Watch Series 7 objevily mikro oděrky způsobené třením částic prachu mezi sklem a plastovou ochranou. 

Aktuální Ion-X sklíčko a takový nechtěný kontakt s dveřními futry nemusí dopadnout nejlépe. Ideálním řešením by tak bylo nasazení safírového skla i do základních hliníkových modelů. Někdo by mohl namítnout vyšší náklady na výrobu a finální zdražení produktu. Konkurence ale dokáže takové modely prodávat s cenovkou od 6 tisíc korun. Jako zastánce velkých hodinek bych rád viděl také větší pouzdro. Při porovnání s konkurencí, nehledě na jejich odlišný kruhový displej, působí i 45mm rozměrově poměrně tak akorát, žádný obr.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Vylepšení aplikace Domácnost 

Několik mých výtek míří i k aplikaci Domácnost. Ta by podle mého zasloužila zásadní designovou změnu, a to nejen na Apple Watch. Ovládací prvky mi zde přijdou poměrně zbytečně velké a obecně celá aplikace působí nepřehledně. Dále mi chybí rozšířenější možnost nastavení jednotlivých zařízení domácnosti. Kouzlo chytré domácnosti tkví v rychlém přehledu a nastavení. Proto mi u ciferníků nesmírně chybí možnost rychlého přehledu informací o teplotě nebo vlhkosti a ovládání domova. Tohle by si rozhodně zasloužilo vylepšit.

Hlasitější reproduktor hodinek a vylepšený mikrofon

Ač se tento bod může zdát jako banalita, hodinky jsou pro mě stále hlavně prodlouženou rukou iPhonu a přes všechny jejich funkce a vychytávky je tak v 80 % času využívám. Pokud chci hodinky za jízdy v autě použít jako handsfree, nastane problém. Přes hučení pneumatik slyším telefonát hůř a lépe na tom není ani druhá strana. Problém lze částečně vyřešit přiložením hodinek blíže k uchu, což ovšem není dvakrát praktické. Ještě větší potenciál by pak toto vylepšení mohlo mít na verzích hodinek s mobilním připojením. 

Jaké funkce byste rádi viděli na nových Apple Watch Series 8? Dejte nám vědět v diskuzi.

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button