Novinky

TP-Link Deco X60: výkonný Mesh router s podporou Wi-Fi 6

Společnost TP-Link uvedla další novinku v podobě Wi-Fi Mesh systému Deco X60, který podporuje standard AX3000 (v rámci nejnovější technologie Wi-Fi 6 čili 802.11ax) s rychlostí bezdrátového připojení do 3 000 Mb/s a zesíleným plynulým pokrytím.

Zdroj: TP-Link

Rychlé připojení s nízkou odezvou

TP-Link Deco X60 rozděluje zmíněných 3 000 Mb/s do 2 402 Mb/s v pásmu 5 GHz a 574 Mb/s v pásmu 2,4 GHz. Náleží také do portfolia produktů podporujících TP-Link Mesh technologii. Toto řešení inteligentně připojuje koncová zařízení k routeru nebo extenderu (opakovači), který je právě nejblíž, případně má v daném místě nejsilnější signál a pod názvem jedné sítě zajišťuje Wi-Fi roaming. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že tento typ Wi-Fi sítě je ideálním řešením pro větší byty, domy či kanceláře, kde je problém s kvalitou signálu. Osobně používám starší model TP-Link Deco M5, který mi dokáže se třemi satelity spolehlivě pokrýt celý dům i zahradu.

Zdroj: TP-Link

Rychlosti připojení sekunduje velice nízká odezva (latence), která může zjednodušit on-line hraní nebo videohovory. Silnější signál zajišťuje plynulejší připojení v rámci celé domácnosti a díky technologiím OFDMA a MU-MIMO nyní k síti připojíte mnohem více koncových zařízení než doposud, jmenovitě čtyřikrát tolik.

Sjednocení celé domácí sítě

Stejně jako u jiných Mesh řešení je i v případě TP-Link Deco X60 hlavní prioritou stabilní připojení k bezdrátové síti, čehož je dosaženo využitím několika rovnocenných extenderů, konkrétně tedy tří v základním balení. To je ale navíc možno postupně libovolně rozšiřovat.

Zdroj: TP-Link

Výhodou je jediné SSID (název, respektive konfigurace sítě) v celém pokrývaném prostoru, což dále zvyšuje stabilitu připojení a zároveň v danou chvíli ani nepoznáte, ke kterému z extenderů jste se právě připojili.

Bezpečnost až na prvním místě

TP-Link ani u tohoto modelu nezapomíná na oblast bezpečnosti. Samotnou síť šifruje standardem WPA3 a kromě toho stejně jako u svých dalších zařízení nabízí i řešení TP-Link HomeCare. To sestává z funkcí rodičovské kontroly, samostatného antivirového softwaru a dalších služeb (QoS) pro snadnější řízení priority u jednotlivých koncových zařízení. 

Zdroj: TP-Link

Opomenout nelze ani nastavení sítě, která je díky mobilní aplikaci Deco hračka a zvládnou ji i méně zkušení uživatelé. Přitomnost podpory Wi-Fi 6 ovšem není zadarmo, respektive v tomto případě se bavíme o kolem 16 tisíc, za kterou se TP-Link Deco X60 prodává na našem trhu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button