Novinky

Tomu říkáme fofr. Oppo představilo 125W nabíječku, smartphone s 4000mAh baterií nabije za 20 minut

Snad se inspiruje také Apple

Společnost Oppo patří již dlouho mezi lídry v oblasti technologií zaměřených na rychlé nabíjení. Její řešení Dash Charge ostatně používají například smartphony OnePlus, které obecně patří mezi zařízení s nejkratší dobou nabíjení.

Zdroj: Oppo

Oppo však pokračuje i nadále ve svém snažení a před několika dny představila 125W napájecí systém. Ten zvládne nabít smartphone s 4000mAh akumulátorem za pouhých 20 minut. Ještě zajímavější je ovšem údaj o nabití z 0 na 40 procent, které zabere pouze 5 minut. Oppo tak překonalo svůj předchozí rekord a zároveň posouvá laťku aktuálních možností.

Zdroj: Oppo

Oppo se dále pochlubilo i novou 65W bezdrátovou nabíječkou. K té ovšem žádné podrobnosti nevíme, ovšem s ohledem na její výkon lze též očekávat velmi zajímavé výsledky v rychlosti nabíjení.

Za tímto výkonem přitom stojí mnohem víc než pouze výkonný adaptér. Výrobce musel v tomto případě kompletně přepracovat návrhy baterie i kabelů tak, aby dokázaly ustát masivní příkon. Tiskové oddělení Oppo dodává, že prezentovaný smartphone byl osazen zbrusu novým typem baterie, kterou bychom mohli již velice brzy vidět v komerčních produktech. Pravděpodobně půjde o některý z budoucích modelů OnePlus, nicméně není vyloučeno, že Oppo nabídne licenci své technologie také ostatním výrobcům.

 

Asi by bylo bláhové si myslet, že k nim bude patřit také Apple. Přesto je fajn pozorovat, že vývoj kolem baterií uhání stále kupředu. Jsou to totiž akumulátory, které patří mezi nejslabší články veškeré mobilní i nositelné elektroniky. Každý posun je tedy malým vítěstvím, které se dříve či později promítne napříč celým segmentem.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button