Novinky

Tom Cruise se chystá natočit film ve vesmíru. Pomůže mu v tom Elon Musk, raketa SpaceX jej dopraví na ISS

Tom Cruise se chystá natáčet ve vesmíru a pomůže mu v tom Elon Musk. V podobném duchu zněla původní zpráva, která se začátkem týdne prohnala internetovými médii. Počáteční rozpaky nad seriózností této informace rozehnal samotný ředitel NASA Jim Bridenstine, který na Twitteru vše potvrdil. Zároveň dodal, že NASA si od spolupráce s Cruisem slibuje získání větší pozornosti, která by mohla přitáhnout novou krev mezi inženýry a vědce zapojené do vesmírného programu.

Zdroj: NASA

Když se řekne Tom Cruise, každého jistě napadnou akční scény ze série Mission: Impossible. Automaticky se tedy nabízí, že i tentokrát se děj bude točit kolem celoplanetární katastrofy, kterou akční hrdina zvládne na poslední chvíli odvrátit. Podle dosavadních informací to ovšem vypadá, že půjde o celovečerní film, který se ponese v poněkud střízlivějším tempu. Celý děj se má odehrávat na Mezinárodní vesmírné stanici ISS, kam Toma Cruise dopraví raketa SpaceX.

https://twitter.com/JimBridenstine/status/1257752395750289409?s=20

Je tedy překvapivé, že se k celé věci doposud nevyjádřil Elon Musk. Ten ale evidentně věnuje veškerou pozornost svému čerstvě narozenému synovi a na další komentování mu nejspíše nezbývá energie.

Jakékoli další podrobnosti o chystaném filmu chybí. Když budeme vycházet z plánů SpaceX o komerčních letech s lidskou posádkou, natáčet by se mohlo začít již na konci letošního či začátek příštího roku.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button