Novinky

Z toho vám spadne čelist. Jaguar představil legendární E-Type na elektřinu

Automobilka Jaguar se nedávno zavázala k elektrifikaci svých modelů do roku 2020. První náznaky smělého plánu začala dokazovat odhalením několika konceptů a nově i představením naprosté lahůdky v podobě E-Type Zero. Jak už název napovídá, jde o vůz, jehož design vychází z legendárního modelu E-Type, který patří mezi ikonické kousky z šedesátých let. E-Type Zero věrně kopíruje původní tvary svého svého předchůdce a navrch přidává tu nejmodernější techniku. Pod nekonečně dlouhou kapotou se ukrývá elektromotor poskytující výkon 220 kW a schopnost akcelerovat z klidu na 100 km/h za 5,5 vteřiny.

Funkci palivové nádrže supluje akumulátor s kapacitou 40kWh, což má v praxi stačit na dojezd činící 270 kilometrů. Zatímco zevnějšek hraje na retro notu, kokpit se nese duchu moderního minimalismu. Místo přístrojové kapličky se nachází displej, který doplňuje dotyková obrazovka infotainmentu. Vypíchnout si také zaslouží vyplétané ráfky a další dobové prvky. „E-Type Zero tu je pro ty, kteří si chtějí užívat klasická auta s duchem současné doby“, říká Tim Hannig, vedoucí centrály Jaguar Land Rover Classic.

Spojení klasických automobilů a moderní techniky je základním předpokladem k tomu, jak přilákat klientelu, která dokáže ocenit minulost a zároveň dychtí po nejnovějších vymoženostech automobilového průmyslu. Za celou naši redakci skláníme Jaguaru hlubokou poklonu za tento odvážný počin a doufáme, že se k němu brzy připojí i další automobilky, které se mohou pyšnit podobnými skvosty, jako je originální E-Type.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button