Novinky

Tísícovka robotů se protancovala do Guinessovy knihy rekordů

Pokud jste si mysleli, že jste špatní v tancování, dnešní zpráva o skotačících robotech vám na sebevědomí rozhodně nepřidá. Čínská společnost WL Intelligent Technology se rozhodla pro netradiční marketingovou akci, jejíž smyslem bylo pokořit světový rekord v synchronizovaném robotickém tancování. Celkem se do tancování pustilo 1069 robotů, čímž se zapsali do Guinessovy knihy rekordů. Výrobce k pokusu použil model svého robota Dobi, který zvládá chůzi, několik sestav z Tai Chi a základní formu hlasové komunikace. Zástupci WL Intelligent Technology prozradili, že přehlídka v synchronizovaném tanci měla široké veřejnosti posloužit jako vtipná přehlídka schopností malých robotů.

Roboti byli seřazeni do formace a za doprovodu hudby předváděli taneční kreace. Celá skupina malých tanečníků byla ovládána prostřednictvím jednoho řídícího systému. Během pokusu se několik robotů převrátilo (pod tlakem nervozity?), díky čemuž je komise nezahrnula do konečného počtu. Přesto se organizátorům podařilo loňský rekord (1007 robotů) překonat o 62 robotů, což je působivý výsledek. Každý robot Dobi stojí zhruba 230 dolarů (5000 Kč), měří 47 centimetrů na výšku a pro svůj pohyb využívá celkem 17 kloubů.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button