AktualityAplikace iOSiOSiPhoneNovinkyTipy a triky

Tip na 4 hry pro iPhone 6s, které využívají 3D Touch

Pouze čas ukáže, zda se léta strávená vývojem technologie 3D Touch skutečně vyplatila. Hlavní myšlenkou je usnadnit navigaci v systému a podporovaných aplikacích, což má v praxi ušetřit stále drahocennější čas a posunout uživatelský zážitek na další úroveň. Bohužel v současné době se jedná o funkci, kterou využívá pouze pár aplikací. O úspěchu a míře rozšíření rozhodnou výhradně vývojáři a jejich kreativita. Jedině díky tomu můžeme odhalit skutečné mantinely a následkem toho usoudit, zda se jednalo o krok správným směrem či slepou odbočku bez hlubšího smyslu.

maxresdefault

Poměrně silný potenciál se očekává ve hrách a proto jsme pro vás sestavili pár tipů na tituly, které již nyní využívají vrstvu s tlakovými senzory umístěnými pod samotným zobrazovačem.

AG Drive

Na první pohled se jedná o klasickou závodní arkádu, nicméně největší kouzlo tkví v ovládání akcelerace či brzd. Na rozdíl od většiny her můžete díky 3D Touch plynule dávkovat zrychlení a přizpůsobovat rychlost svého stroje aktuálním podmínkám. To samé platí o brzdách, kdy nejste omezeni pouze na jejich maximální účinek. Pokud se tedy řítíte do táhlé „klopenky”, stačí pouze mírně zatlačit a srazit rychlost na požadovanou hodnotu.

Snímek obrazovky 2015-10-10 v 1.00.03

Magic Piano

Jak samotný název napovídá, jedná se o hudební hříčku, při níž musíte mít rychlé prsty a alespoň částečný smysl pro rytmus. Pokud na displej vyvinete silnější stisk, přehraný tón bude mít vyšší hlasitost a důraz.

Snímek obrazovky 2015-10-10 v 1.00.12

[STO] Special Tactics Online

Special Tactics Online dostala v posledních dnech novou aktualizaci, která je primárně určena majitelům iPhone 6s/Plus. S pomocí 3D Touch můžete snadno vybírat celé jednotky. V podstatě jde o mírné vylepšení, které má hráčům pouze zjednodušit rutinní úkoly.

Snímek obrazovky 2015-10-10 v 1.00.31

Blobs Game

Blobs Game je klasická „záchodovka”, která však dokáže zabavit na více než pár nezbytných minut. Princip je založený na pohlcování stejně barevných teček a vytvářet tím bodová komba. Silnější stisk vaši mateřskou tečku zmenší a výrazně tím ulehčí proplétání mezi poletujícími puntíky ostatních barev, které vás neustále následují. Funkci 3D Touch lze využít pro rychlý start hry a výběr režimu (Blitz, Time, Expert, Endless).

Snímek obrazovky 2015-10-10 v 1.00.44

Někomu může seznam výše prezentovaných her připadat poněkud nudný, nicméně v dohledné době lze očekávat rapidní změnu situace. Vývojářská studia 3D Touch stále testují a čerpají zkušenosti, které následně přetransformují do svých výtvorů. Pokud jste v obchodě App Store narazili na jiného kandidáta, který by stál za zveřejnění, můžete se podělit v diskuzi pod tímto článkem, případně nám pošlete tip do redakční pošty na adresu admin(zavináč)ceskymac.cz.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button