Novinky

Tim Cook se stal druhým nejlépe placeným CEO za rok 2019

Stát v čele velkých firem je obrovská zodpovědnost. Stojíte za každým krokem své firmy. Má to ale i své kladné stránky, známí ředitelé si vydělávají astronomické sumy, které si normální lidé nedokážou ani představit. Kolik si tak může vydělávat mozek firmy Apple?

Agentura Bloomberg vydala svůj každoroční přehled o výdělku amerických ředitelů. I přesto, že plat Tima Cooka není až tak veliký, umístil se na druhé místě. Hlavní roli v tom hrají zejména bonusy a velké odměny za akcie. Cook si zajistil své místo ihned za známým Elonem Muskem, zakladatelem a ředitelem firem Tesla, SpaceX, The Boring Company. Tim Cook obdržel druhé místo díky příjmu ve vyši 133 miliónů dolarů za rok 2019. Elon Musk měl o poznání větší příjem, který činil čtyřikrát více, a to 595 milonů dolarů. Za nimi si obsadili místo lidé jako Robert Swan (Intel) či Satya Nadella (Microsoft), kteří měli příjem o něco menší.

Zdroj: Bloomberg

Plat Tima Cooka byl poměrně “malý” a to 3 milióny dolarů ročně. K tomu se přidalo 7,7 miliónů dolarů v bonusech a skutečně štědrých 122,3 miliónů v odměnách za akcie. Plat tím pádem nehrál skoro žádnou roli.

Tim Cook není jako většina ostatních ředitelů. Rozdává peníze charitám a sám řekl, že chce své celé jmění dát lidem, kteří ho potřebují více. Mimo to se Tim Cook snaží žít normální život s tím, že jeho bankovní účet je jen bonus.

Zdroj
9to5mac

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button