Novinky

Tim Cook se nechal slyšet, že již brzy se budeme divit tomu, jak jsme mohli žít bez rozšířené reality

Tim Cook, generální ředitel společnosti Apple, nedávno navštívil univerzitu Degli Studi di Napoli Federico II v italské Neapoli, kde mimo jiné prozradil několik zajímavých informací. Kromě jiného zde obdržel také čestný titul v oboru inovace a mezinárodní management. Zároveň usedl k jednomu stolu se studenty, kteří dostali možnost mu položit různé otázky. V odpovědi na dotaz, jaké technologie budoucnosti v něm vyvolávají největší vzrušení, Cook poukázal na umělou inteligenci, kterou považuje za zcela zásadní věc, která se dotkne všeho v našem životě. Umělá inteligence se podle něj dostane úplně všude, počínaje Apple Watch a konče mnoha dalšími věcmi, na kterých Apple aktuálně pracuje.

Cook dále zdůraznil své nadšení z rozšířené reality. Zároveň naznačil, že dopad rozšířené reality (AR) na svět bude stejně hluboký jako samotný internet. Doslova řekl, že lidé se budou divit, jak bez AR mohli žít.

Z rozšířené reality jsem nadšený. Dnes jsme tu spolu vedli skvělou konverzaci, ale kdybychom ji mohli rozšířit o něco z virtuálního světa, bylo by to pravděpodobně ještě lepší. Takže si myslím, že když se zanedlouho ohlídneme zpět v čase, a zjevně se tak stane už velice brzy, na jakýkoliv bod, budeme se divit, jak jsme mohli žít bez rozšířené reality. V podstatě to bude stejné, jako když se dnes divíme, jak lidé jako já mohli žít bez internetu… 

Zdroj: Unsplash (autor: Barbara Zandoval)

Díky rozšířené realitě se nám změní pohled na svět

V okamžiku, kdy Tim Cook hovořil o rozšířené realitě, tak se náhle přerušil přímý přenos z diskuze se studenty, takže celý Cookův komentář k tomuto tématu bohužel chybí. To ovšem nemění nic na tom, že se blížíme k bodu, kdy Apple představí svůj první produkt spojený s rozšířenou realitou. Již nějaký ten týden se objevují spekulace, které avizují odhalení náhlavní soupravy pro VR/AR v průběhu ledna příštího roku. Produkt se má údajně jmenovat “Reality Pro“ a v zásadě má jít o stejně velkou událost, jako když v roce 2014 představil první Apple Watch.

Ohledně této novinky se proslýchá, že souprava dostane do vínku dva 4K micro-OLED displeje, 15 optických modulů, dva hlavní procesory, Wi-Fi 6E a schopnost aktivního sledování očí a další funkce. Zařízení bude pohánět operační systém realityOS a údajně má stát kolem 3 000 dolarů, přičemž postupem času má být k dispozici také levnější varianta.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button